Remis w Wolfsburgu daje Wilczycom awans do półfinału LM

W rewanżowym spotkaniu rozgrywanym na Volkswagen Arena, VfL Wolfsburg zremisował 1:1 z PSG i dzięki wygranej z 1. spotkania awansował do półfinału Ligi Mistrzyń, w którym zmierzy się z Arsenalem.

Już w 5’ PSG miało szansę na odrobienie strat z pierwszego meczu, ale Laurina Fazer po otrzymaniu dogrania w pole karne oddała słaby strzał, który wybroniła Merle Frohms. Kolejna świetna okazja miała miejsce w 11′, po której Volkswagen Arena na chwilę zamarła, kiedy po długim dograniu Ashley Lawrence piłkę przejęła Kadidiatou Diani i perfekcyjnym wykończeniem umieściła piłkę w bramce, ale po szybkiej analizie VAR okazało się, że strzelczyni była na spalonym i bramka nie została uznana. Wydawało się, że zdobycie bramki przez PSG jest kwestią kilku minut, ale w 19′ to Wolfsburg cieszył się z pierwszego trafienia, kiedy po dograniu Felicitas Rauch strzał  z pierwszej piłki oddała Alex Popp, nie dając szans bramkarce. Kapitan Wilczyc była bliska podwyższenia wyniku w 28′ po dośrodkowaniu Svenji Huth, ale tym razem strzał obroniła Sarah Bouhaddi. Chwilę później PSG w końcu dopięło swego i po wrzutce Sakiny Karchaoui piłkę do bramki gospodyń posłała uderzeniem głową Kadidiatou Diani. Niestety zdobywczyni wyrównującej bramki do przerwy była zmuszona opuścić boisko w wyniku urazu, który był efektem starcia z Katriną Hendrich.

Po przerwie pierwszą szansę na objęcie prowadzenia miało PSG po strzale Kheiry Hamraoui, ale dobrą paradą popisała się Merle Frohms. W kolejnych minutach rozpoczęła się seria niewykorzystanych sytuacji przez gospodynie. Najbliżej zdobycia kolejnego trafienia była Alex Popp, kiedy z linii bocznej piłkę dogrywała Felicitas Rauch, ale zdobywczyni pierwszego gola mimo bliskiej odległości do bramki trafiła jedynie w słupek. W 73’ na boisku pojawiła się Ewa Pajor w miejsce Jill Roord. Polska napastniczka miała szansę na bramkę w 87’ kiedy w jej stronę piłkę dogrywała Svenja Huth, ale w ostatniej chwili Ewę Pajor ubiegła Grace Geyoro przecinając podanie.

W półfinale Wolfsburg zmierzy się z Arsenalem, który wyeliminował z turnieju inny zespół z Niemec – Bayern Monachium.

Liga Mistrzyń UEFA – ćwierćfinał – 2. mecz
VfL Wolfsburg – PSG 1:1 (1:1) (1. Mecz 1:0)
Popp 19‘ – Diani 30′

Kartki: Oberdorf (ż/k) – Karchaoui (ż/k)

Wolfsburg: Frohms – Hendrich, Oberdorf , Janssen, Rauch, Lattwein, Oberdorf, Popp, Huth, Jónsdóttir (90+2′ Brand), Roord (73′ Pajor)

PSG: Bouhaddi – Lawrence, Jean-François, Geyoro, Karchaoui, Fazer, Hamraoui, Bachmann (73′ Traore), Martens, Diani (46′ Vangsgaard), Baltimore (62′ Albert)

Inne wiadomości

NewsyReprezentacjaU-17

Dodaj komenntarz