Reprezentacja Niemiec zagra na Igrzyskach Olimpijskich!

W meczu o 3. miejsce w Lidze Narodów Niemki wygrały 2:0 z reprezentacją Holandii, tym samym zapewniając sobie awans na Igrzyska Olimpijskie.

Przez pierwsze pół godziny Niemki przeważały pod względem stworzonych okazji i posiadania piłki na połowie przeciwnika. W kilku sytuacjach zabrakło skuteczności, jak chociażby w 25 minucie, kiedy to Sjoeke Nusken uderzyła w słupek. W ostatnim kwadransie Holenderki przeprowadziły kilka obiecujących ataków, jednak zabrakło konkretów z ich strony. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Od pierwszych minut drugiej części spotkania Niemki szturmowały pole karne rywalek, psując ich defensywne szyki. W 49. minucie Lea Schuller znalazła drogę do bramki Oranje, jednak jej trafienie nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

W 66. minucie wicemistrzynie Europy otworzyły wynik spotkania za sprawą Klary Buhl. Jule Brand dogrywała z prawej strony, futbolówka odbiła się od jednej z holenderskich obrończyń po czym trafiła pod nogi Leny Oberdorf. Piłkarka Wolfsburga wypatrzyła Buhl, która sfinalizowała całą akcję.

Podopieczne Horsta Hrubescha nie spuściły z tonu i wciąż przeważały i robiły wszystko, aby podwyższyć prowadzenie, co udało się w 78 minucie. Strzelczyni pierwszej bramki dośrodkowała futbolówkę w pole karne, gdzie odnalazła się Lea Schuller. Niemki prowadziły 2:0 na dwanaście minut przed końcem i tylko kataklizm mógł pozbawić je biletu do Paryża. W 88 minucie na boisku pojawiła się Vivien Endemann, dla której był to debiut w reprezentacji Niemiec.

W doliczonym czasie gry wywiązało się zamieszanie pod polem karnym Merle Frohms, która złapała piłkę tuż przed linią bramkową. Po chwili wybrzmiał ostatni gwizdek Stephanie Frappart i Niemki mogły cieszyć się z awansu.