Powołania do reprezentacji Polski U-17 na towarzyskie mecze z Estonią

Poznaliśmy listę piłkarek powołanych przez Marcina Kasprowicza na najbliższe zgrupowanie. Reprezentacja Polski U-17 na początku września rozegra dwa wyjazdowe mecze towarzyskie z Estonią.

Na liście powołanych nie brakuje choćby zawodniczek, które w ostatni weekend mogliśmy oglądać w 1. kolejce Ekstraligi. Są to: Sandra Urbańczyk, Emilia Szymczak i Jagoda Cyraniak z Górnika Łęczna, Gabriela Lewicka ze Śląska Wrocław, Zuzanna Witek z Czarnych Sosnowiec, Paulina Guzik z AZS UJ Kraków, Zuzanna Grzywińska z AP ORLEN Gdańsk, a także Martyna Bartczak i Kinga Wyrwas ze Sportisu KKP Bydgoszcz. Ostatnia z wymienionych w swoim debiucie w nowych barwach strzeliła zresztą nawet bramkę.

Co więcej, wśród wybranek Marcina Kasprowicza są także dwie młode zawodniczki szkolące swoje umiejętności w zagranicznych akademiach. Okazuje się np., że Nikola Karczewska nie jest pierwszą naszą rodaczką w angielskim Tottenhamie Hotspur. Barwy “Spurs” reprezentuje również Aleksandra Werszko, która na początku przyszłego miesiąca będzie mogła zadebiutować z Orzełkiem na piersi. Drugą piłkarką “wyłowioną” przez zagraniczny skauting PZPN jest także Wiktoria Kurpowska. Ona z kolei reprezentuje holenderskie ADO Den Haag.

Reprezentacja Polski U-17 rozpocznie zgrupowanie 28 sierpnia. Podopieczne Marcina Kasprowicza spotkają się w podwarszawskim Pruszkowie. Następnie wylecą do Tallina. Tam czekają je dwa towarzyskie pojedynki z reprezentacją Estonii. Zaplanowano je na 3 i 5 września.

Również we wrześniu młode Polki rozpoczną grę w pierwszej rundzie eliminacji Mistrzostw Europy. Biało-Czerwone zagrają w dniach 22-28 września z gospodyniami tych meczów – Hiszpanią, a także Grecją oraz Belgią. To właśnie w Estonii, gdzie niebawem udadzą się utalentowane polskie piłkarki, rozegrane zostaną z kolei finały tych mistrzostw.

Lista piłkarek powołanych do reprezentacji Polski U-17:

Wiktoria Kurpowska (ADO Den Haag, Holandia)
Zuzanna Grzywińska (AP ORLEN Gdańsk)
Paulina Guzik (AZS UJ Kraków)
Wiktoria Sroka (AZS UJ Kraków)
Julia Gutowska (BTS Rekord Bielsko-Biała)
Iga Witkowska (BTS Rekord Bielsko-Biała)
Jagoda Cyraniak (GKS Górnik Łęczna)
Anna Gliszczyńska (GKS Górnik Łęczna)
Sandra Urbańczyk (GKS Górnik Łęczna)
Emilia Szymczak (GKS Górnik Łęczna)
Martyna Bartczak (Sportis KKP Bydgoszcz)
Kinga Wyrwas (Sportis KKP Bydgoszcz)
Zuzanna Witek (KKS Czarni Antrans Sosnowiec)
Anna Krakowiak (SWD Wodzisław Śląski)
Aleksandra Werszko (Tottenham Hotspur, Anglia)
Klaudia Kiełczewska (UKS SMS Łódź)
Julia Hennig (Warta Poznań)
Roksana Jagodzińska (Warta Poznań)
Gabriela Lewicka (WKS Śląsk Wrocław)
Magdalena Półrolniczak (WKS Śląsk Wrocław)
Hanna Wieczerzak (WKS Śląsk Wrocław)
Zofia Dubiel (Skra Częstochowa)

Inne wiadomości

NewsyReprezentacjaReprezentacja A
Nina Patalon
InneNewsyPolki za granicąZagranica
Oliwia Woś

Dodaj komenntarz