Reprezentacja U-17: Polki z pucharem! Belgia pokonana

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała rozgrywany w Hiszpanii MIMA Cup! Młode podopieczne Marcina Kasprowicza w pojedynku finałowym pokonały dzisiaj 2:1 (1:0) Belgię i do kraju wracają z pucharem, co napawa nas optymizmem przed marcowymi eliminacjami do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Biało-czerwone w drodze do finału turnieju zremisowały 1:1 ze Szkocją oraz pokonały 2:0 Szwecję. W starciu z Belgijkami, które miały za sobą dwa zwycięstwa, utalentowane Polki bardzo szybko wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Nadii Krezyman. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, a już na początku drugiej, Natalia Wróbel powiększyła przewagę reprezentacji Polski. Na nic Belgijkom zdało się trafienie Luny Vanzeir z 56. Minuty, ponieważ nasze rodaczki potrafiły utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka, dzięki czemu mogły cieszyć się z triumfu w MIMA Cup, co zresztą udało się biało-czerwonym po raz drugi z rzędu. Przed rokiem w turnieju rozgrywanym w San Pedro del Pinatar triumfowała kadra juniorska naszego kraju prowadzona przez Ninę Patalon.

Teraz przed naszą kadrą U-17 jednak znacznie trudniejsze zadanie. W Elite Round eliminacji Mistrzostw Europy Polki zmierzą się z Czechami (23 marca), Norwegią (26 marca) i Ukrainą (29 marca). Co ciekawe, najbliższe rywalki naszych piłkarek również brały udział w MIMA Cup. Nasze południowe sąsiadki zajęły ostatecznie czwarte miejsce, przegrywając dziś 0:2 ze Szwecją w starciu o najniższy stopień podium.

Belgia U-17 – Polska U-17 1:2 (0:1)
Vanzeir 56′ – Krezyman 8′, Wróbel 48′

Belgia (skład wyjściowy): Faye Lammertyn – Heike Maelfait, Fleur Pauwels, Marie Detruyer, Hannah Eurlings (K), Luna Vanzeir, Estee Cattoor, Zoe Van De Cloot, Melissa Tom, Jill Janssens, Louise Wijns

Polska (skład wyjściowy): Oliwia Macała – Katja Skupień, Gabriela Kędzia, Weronika Kaczor, Nadia Krezyman, Natalia Wróbel, Wiktoria Fronc, Wiktoria Kiszkis (K), Aleksandra Dudziak, Oliwia Krysman, Julia Olkiewicz