Reprezentantka Białorusi oficjalnie piłkarką Czarnych Sosnowiec!

Czwarty po rundzie jesiennej zespół Ekstraligi, Czarne Sosnowiec ogłosiły oficjalne swoje najnowsze, pierwsze tej zimy wzmocnienie. Kontrakt z ekipą z Zagłębia podpisała Tatsiana Markushevska.

Białorusinka występuje na pozycji ofensywnej pomocniczki i sztab trenerski miał sporo czasu, by ocenić je umiejętności. 25-latka była bowiem testowana już od kilku tygodni, występując w kilku sparingach ekstraligowca. Między innymi to po jej golu podopieczne Sebastiana Stemplewskiego pokonały towarzysko 1:0 AZS Wrocław. Pojechała ona nawet z Czarnymi na turniej halowy w Poczdamie, gdzie zaprezentowała się z dobrej strony, a sosnowiczanki ukończyły go na 5. miejscu.

Markushevska przez niemal całą swoją seniorską karierę reprezentowała FK Zorka-BDU Mińsk. Przez 9 lat w barwach tej ekipy zanotowała 169 występów, strzelając 61 goli. W zakończonym sezonie (system wiosna-jesień) pomocniczka trafiła do siatki 5-krotnie w 19 występach, a jej drużyna wywalczyła wicemistrzostwo Białorusi. 25-latka ma już również doświadczenie reprezentacyjne – w narodowych barwach zanotowała 7 spotkań.

Inne wiadomości

EkstraligaNewsy
HiszpaniaNewsyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz