Spora niespodzianka! Sevilla w ćwierćfinale Pucharu Hiszpanii, gol Emilii Zdunek

O co najmniej niespodziance, jak nie sensacji możemy mówić w przypadku meczu 1/8 finału Pucharu Hiszpanii pomiędzy Sevillą, a Levante. Ekipa z Valencii plasuje się obecnie na podium krajowych rozgrywek, tracąc zaledwie dwa “oczka” do aktualnych mistrzyń Hiszpanii – piłkarek Atletico Madryt, a mimo to w dzisiejszym meczu musiały one uznać wyższość drużyny Emilii Zdunek.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie gospodyń, które zagrały świetny mecz. W 13. minucie po efektownej szarży Antionette Payne lewą flanką, futbolówkę w siatce pięknym strzałem umieściła Nagore Calderón. Przyjezdne próbowały atakować, jednak naraziły się przez to na zabójczą kontrę, którą po podaniu Amparo Delgado, zamieniła na gola Nadezhda Karpova.

Również kontratak przyniósł gospodyniom trafienie na 3:0. Reprezentantka Rosji tym razem odnalazła się w roli asystentki, wycofując piłkę przed pole karne. Tam długo nie zastanawiała się Emilia Zdunek, która bez przyjęcia popisała się pięknym strzałem, który ustalił rezultat, przypieczętowując awans Sevilli do 1/4 finału Copa de la Reina. Polka zanotowała pełne 90 minut, w 57. minucie obejrzała żółtą kartkę.

Ekipa z Sewilli nie spisuje się najlepiej w lidze, bowiem plasuje się dopiero na 11. miejscu w tabeli. Levante jest natomiast na 3. miejscu, do liderującej Barcelony tracąc aż 11 punktów.

Sevilla – UD Levante 3:0 (2:0)