fbpx

Reprezentantka Japonii zagra w OL. Tym amerykańskim

Ekipa, w której występuje zdobywczyni Złotej Piłki wzmocniła swój atak. Klubową koleżanką Megan Rapinoe została reprezentantka Japonii Yuka Momiki.

OL Reign nie podało długości kontraktu japońskiej atakującej, która od 2011 roku reprezentowała barwy rodzimego Nippon TV Tokyo Verdy Beleza. Z klubem tym sięgnęła po pięć mistrzostw, cztery Puchary Japonii i trzy Puchary Ligi, a w ubiegłym roku wywalczyła ze stołecznym zespołem również klubowe mistrzostwo Azji.

24-letnia napastniczka lub prawoskrzydłowa w ubiegłym sezonie zanotowała cztery trafienia i siedem asyst w 17 ligowych meczach Tokyo Verdy Beleza. W narodowej reprezentacji wystąpiła już 33-krotnie, strzelając 10 goli. Z kadrą „Kraju Kwitnącej Wiśni” doszła na ostatnich Mistrzostwach Świata do 1/8 finału. Przegrany wówczas 1:2 mecz z Holandią był jej jedynym występem na ubiegłorocznym Mundialu. Momiki urodziła się w Nowym Jorku, dlatego posiada podwójne obywatelstwo i nie będzie zajmować w swoim nowym zespole miejsca dla piłkarki spoza USA.

To pierwszy transfer OL Reign, od momentu oficjalnego ogłoszenia przejęcia klubu przez „OL Groupe”, czyli właścicieli Olympique Lyon. W ubiegłym sezonie jeszcze jako Reign FC drużyna ze stanu Waszyngton zakończyła rywalizację w National Women’s Soccer League na etapie półfinału. Tegoroczny sezon z powodu pandemii koronawirusa jeszcze się nie rozpoczął i nawet najbardziej optymistyczne prognozy mówią o starcie NWSL dopiero w końcówce czerwca.

Other Articles

Leave a Reply