fbpx

Wicelider Fortuna 1 ligi wreszcie otwiera się na piłkę kobiecą

Jedna z rewelacji tegorocznego sezonu Fortuna 1 ligi, Warta Poznań otwiera się powoli na piłkę kobiecą. Klub ogłosił w tym tygodniu utworzenie nowej sekcji, rozpoczynając nabór dziewczynek do akademii.

Na chwilę obecną oficjalnie w planach „Zielonych” nie ma jeszcze powstania seniorskiej drużyny. Dołączyć na razie do Warty mogą jedynie dziewczynki z roczników 2012-2014, co może zwiastować myślenie długofalowe i chęć wychowania od podstaw własnych zawodniczek.

Poznański zespół męski jest na dobrej drodze, by w przyszłym sezonie grać na poziomie PKO Ekstraklasy. Aktualnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli Fortuna 1 ligi, mając dokładnie taki sam dorobek punktowy, co liderujące Podbeskidzie Bielsko-Biała. Nad trzecią pozycją, dającą udział w barażach o awans, Warta ma dwa „oczka” przewagi.

Klub ze stolicy Wielkopolski bliski posiadania kobiecej sekcji był już w ubiegłym roku, kiedy negocjował przejęcie borykającej się z problemami finansowymi Polonii Poznań. Temat ostatecznie upadł na początku czerwca 2019. Swoją decyzję o przerwaniu negocjacji Warta argumentowała faktem zatajenia rzeczywistego zadłużenia kobiecego zespołu, który jeszcze wtedy grał na poziomie Ekstraligi. W oficjalnym oświadczeniu „Zieloni” zapewnili jednak, że klub „nie rezygnuje z planów powiększenia swoich szeregów o drużynę piłki nożnej kobiet”. Zamiast tego, szybciej udało się – z początkiem tego roku – powołać do życia sekcję amp futbolu. Polonia natomiast po fiasku rozmów z Wartą przetrwała jeszcze tylko kilka miesięcy i w lutym ogłosiła rozwiązanie sekcji kobiecej, która wycofała się z I ligi po rundzie jesiennej, zdobywając w niej tylko 1 punkt.

fot. RaJu photography

Other Articles

Leave a Reply