Reprezentantka Kamerunu blisko Olimpii Szczecin!

Aktualnie w Ekstralidze nie występuje żadna piłkarka z Afryki, choć w przeszłości kilka zawodniczek z „Czarnego Lądu” potrafiło błyszczeć na polskich boiskach. Zmienić obecny stan rzeczy może Olimpia Szczecin, która jest blisko zakontraktowania zawodniczki z Kamerunu.

Trenuje z nami młoda reprezentantka Kamerunu, której jeszcze nie uprawniliśmy do gry, ale jeśli przyjdzie nam grać w Ekstralidze, to zgłosimy ją do rozgrywek, bo pozostało nam jeszcze aż 11 kolejek, a przecież trzeba pamiętać, że przyjdzie nam jeszcze zagrać jesienny powtórzony mecz z AZS-em PWSZ Wałbrzych, choć wcześniej przyznano nam już komplet punktów walkowerem za to nieodbyte spotkanie. Ta grająca w ataku zagraniczna zawodniczka sprawia bardzo fajne wrażenie i powinna być wzmocnieniem Olimpii. Udanie się zaaklimatyzowała, choć początki miała trudne, bo przyjechała zimą, na szczęście dla niej niezbyt śnieżną, a później przyszły wiadome problemy z pandemią koronawirusa – powiedział w rozmowie z „Kurierem Szczecińskim” Adam Gołubowski, trener Olimpii Szczecin.

Opiekun siódmej drużyny Ekstraligi nie chce jednak jeszcze zdradzić personaliów afrykańskiej napastniczki – Ponieważ nie zostały jeszcze sfinalizowane wszystkie formalności związane z jej transferem, na razie wolałbym nie podawać nazwiska – mówił szkoleniowiec Olimpii lokalnym mediom przed tygodniem.

Dowiadujemy się również, że aktualnie szczeciński klub trenuje już na boisku w sześcioosobowych grupach prawie w komplecie. Wciąż do treningów indywidualnych musi ograniczać się jedynie Matilda Böhm, która przebywa w rodzimych Niemczech i gdyby wróciła do Polski, musiałaby najpierw przejść dwutygodniową kwarantannę. Jej przyjazd do Szczecina będzie zatem zależny od tego, czy rozgrywki Ekstraligi zostaną wznowione. Tego mamy się dowiedzieć 24 maja.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Inne wiadomości

EkstraligaFutsalI LigaNewsyPolskaPuchar Polski
FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz