fbpx

Reprezentantka Polski spełnia marzenia młodych piłkarek

Anna Szymańska aktywnie rozwija swój projekt. Dzień po wygranym meczu półfinału Pucharu Polski w Łodzi poprowadziła wraz z innymi piłkarkami projekt mentorski „Catch The Dream” na SMS Arenie w Tychach.

„Catch The Dream” powstało już trzy lata temu. Pierwotny zamysł był taki, by zorganizować obóz bramkarski przeznaczony dla młodych dziewcząt. Z czasem projekt ewoluował i dołączyły do niego piłkarki z pola.

Niedzielne warsztaty obejmowały dział bramkarski, piłkarski oraz motoryczny. Po części wprowadzającej trenerki poprowadziły wspólną rozgrzewkę, a następnie uczestniczki podzielono na trzy grupy. Nad działem bramkarskim czuwały Anna Palińska, Jagoda Sapor oraz Anna Szymańska. Młode piłkarki uczestniczyły w zajęciach w dwóch zmianach. Podczas, gdy jedna grupa pracowała nad motoryką i prewencją urazów pod okiem Edyty Obrzut, druga walczyła nad doskonaleniem prowadzenia piłki z ujęciem istotnych komponentów piłkarskich. W osobnym pomieszczeniu zajęcia dla rodziców poprowadziły Patrycja Balcerzak oraz Sylwia Maksym. Rodzicie, dowiedzieli się między innymi jak dbać o żywienie dzieci oraz ich prawidłową regenerację.

Cały cykl trwał blisko cztery godziny, a na zajęciach pojawiły się piłkarki z całego Śląska.

Projekt jest rozwojowy, chcemy dotrzeć do jak największej liczby zawodniczek, aby umożliwić im doskonalenie się, ale przede wszystkim stawiamy na jakość prowadzonych warsztatów. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy jesteśmy w stanie sprostać temu zadaniu. Chcemy uczestniczki naszego projektu nie tylko uczyć, ale także wspierać i stworzyć jak najlepsze warunki do ich rozwoju. Marzenia są po to, aby po nie sięgać! – powiedziała nam Anna Szymańska, bramkarka Czarnych Sosnowiec i organizatorka całego wydarzenia.

Trzeba przyznać, że zajęcia wyglądały efektownie. Zaangażowanie było widoczne zarówno po stronie trenerek, jak i mocno zmotywowanych uczestniczek organizowanych w Tychach warsztatach „Catch The Dream”. Podczas naszej wizyty w Tychach, reprezentantka Polski przyznała również, że planowała kilkudniowy obóz dla bramkarek. Miało w nim wziąć udział siedemnaście młodych zawodniczek, jednak sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemożliwiła jego organizację.

Co ciekawe, Anna Szymańska przyznała, że dostaje zapytania także z klubów męskich – Otrzymujemy sygnały od grup chłopięcych, że chcą brać udział w warsztatach. Nie zamykamy się na to. Jeżeli ktoś chce się rozwijać, to my będziemy pomagać. Dlatego poszukują nadal trenerek z całej Polski. Docelowo chcą mieć trenerkę w każdym województwie, która będzie pracować dla „Catch The Dream” – dodała 31-latka.

Kolejne spotkania z cyklu „Catch The Dream” będziemy mogli zobaczyć po letniej przerwie w sierpniu. Gospodarzami warsztatów będą Mazowsze, Małopolska oraz Wielkopolska.

fot. Sebastian Godyla/własne

Other Articles

EkstraligaI ligaNewsyPolska
NewsyPolskaPuchar Polski

Leave a Reply