fbpx

Kapitan na dłużej w beniaminku Ekstraligi

TS ROW Rybnik odkrywa coraz więcej kart przed premierowym sezonem w Ekstralidze. Mistrz grupy południowej I ligi tego lata sprowadził już Priscillę Hagan oraz Annę-Márię Šmidovą, a także przedłużył kontrakty z Patrycją Matlą i Justyną Kuś. Kolejną zawodniczką, która na pewno zagra w barwach śląskiego klubu na najwyższym poziomie jest kapitan zespołu, Edyta Botor.

21-latka występuje w rybnickiej drużynie od początku jej istnienia i przeszła z nią drogę z III ligi aż do awansu do krajowej elity. W tym sezonie ligowym udało jej się strzelić 3 gole w 10 występach. Do tego dołożyła także jedno trafienie w dwóch meczach trzecioligowych rezerw oraz dwie bramki w dwóch meczach Pucharu Polski. W przeszłości piłkarka ta miała już okazję gry w Ekstralidze w barwach AZS PWSZ Wałbrzych. W sezonie 2015/2016 zanotowała dwa trafienia w 23 meczach.

Botor gra także w barwach ROW-u w rozgrywkach na hali. Sięgnęła z tym klubem po złoto (2018) oraz brąz (2017) Ekstraligi Futsalu. W tym sezonie wywalczyła mistrzostwo I ligi i ponownie będzie grać na najwyższym futsalowym szczeblu.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
NewsyPolska

Leave a Reply