Rewanż za porażkę w lidze – Wolfsburg w finale Pucharu Niemiec

W półfinale Pucharu Niemiec VfL Wolfsburg w świetnym stylu pokonał Bayern Monachium wygrywając aż 5:0, a istotny wkład przy zdobytej drugiej bramce miała Ewa Pajor. Drugiego finalistę wyłoni jutrzejszy mecz pomiędzy RB Lips a SC Freiburg.

Początek spotkania należał do zawodniczek Bayernu, które lepiej radziły sobie w ofensywie i już w 2’ dobrej okazji na zdobycie bramki nie wykorzystała Lea Schüller. Później inicjatywę przejął zespół z Wolfsburga i w 19’ po dograniu Jill Roord wynik otworzyła Sveindís Jane Jónsdóttir. Pięć minut później bliska wyrównania była Lea Schüller, z kolei w 29’ Svenja Huth swoim strzałem trafiła w słupek. Bayern za wszelką cenę chciał do przerwy odrobić stratę, ale w 44’ stracił kolejną bramkę, kiedy po dośrodkowaniu Sveindís Jane Jónsdóttir strzał głową oddała Ewa Pajor, trafiając w słupek, po czym piłka odbijając się od bramkarki wpadła do bramki.

Po przerwie Wilczyce nie potrzebowały dużo czasu na powiększenie przewagi i w 47’ swoją drugą bramkę, również po podaniu Jill Roord, zdobyła Sveindís Jane Jónsdóttir. Trener Bayernu, Alexander Straus próbował reagować dokonując zmian w ofensywie, ale drużyna z Monachium nie potrafiła dorównać rywalkom. W 56’ Jule Brand trafiając w lewy róg bramki podwyższyła prowadzenie na 4:0, a w 60’ po wywalczonym rzucie karnym po przewinieniu Tuvy Hansen, wynik na 5:0 ustaliła Dominique Janssen. Po wykorzystanym rzucie karnym przez reprezentantkę Holandii szalone tempo gry nieco ustało i mimo prób żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku do końca spotkania.

Ewa Pajor była obecna na murawie do 80′, natomiast Katarzyna Kiedrzynek spędziła całe spotkanie na ławce rezerwowych. Drugi półfinał odbędzie się jutro o 18:30.