Pewne zwycięstwo Pogoni Szczecin

W spotkaniu 17. kolejki Orlen Ekstraligi Pogoń Szczecin pokonała 3:0 AP Orlen Gdańsk po bramkach Natalia Oleszkiewicz , Karolina Łaniewska i Weronika Szymaszek.

Zawodniczki Pogoni rozpoczęły od mocnego uderzenia i już w 3. minucie Natalia Oleszkiewicz otworzyła wynik meczu. Po zdobyciu bramki zawodniczki ze Szczecina próbowały podwyższyć prowadzenie i udało im się w 23. minucie po asyście Emilii Zdunek do bramki Orlenu trafiła Karolina Łaniewska. Gdańszczanki próbowały odmienić losy spotkania, jednak ich ataki powstrzymywała dobrze zorganizowana obrona szczecinianek oraz Natalia Radkiewicz. Na początku drugiej części spotkania wynik ustaliła Weronika Szymaszek.

Myślę, że to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Szybko stracone dwie bramki, a my chyba dopiero zaczęłyśmy grać. Chcemy o tym meczu jak najszybciej zapomnieć, wrócić do Gdańska. Będziemy musiały poprawić, to co było złe i wyjść na następny mecz bardziej pewne siebie i poukładane, by w kolejnym meczu walczyć po 3 punkty, które są nam tak bardzo potrzebne — powiedziała po meczu Klaudia Dymińska (AP Orlen Gdańsk)

Od początku narzuciłyśmy swoje tempo i przez pierwsze 30 minut dominowałyśmy, ostatni kwadrans pierwszej oddałyśmy trochę pola Orlenowi. Prowadząc już 3:0 starałyśmy się oszczędzać siły spokojnie kontrolując mecz. Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo i to że wszystkie jesteśmy zdrowe, lecz patrzymy już w przyszłość, bo czeka nas bardzo daleki wyjazd i ciężki mecz w Łęcznej  – powiedziała po meczu Weronika Szymaszek (Pogoń Szczecin)