Rozpędzona Lokomotywa

Poprzednim razem, gdy drużyny Czarnych i Tarnovii spotkały się na boisku, tarnowianki omal nie sprawiły niespodzianki, ostatecznie po zaciętej walce przegrywając ćwierćfinał Pucharu Polski 2:3. Tym razem mistrz Polski nie pozostawił złudzeń beniaminkowi i wygrał 11:0.

Czarne od początku spotkania wypracowały sobie przewagę, dokumentując ją kolejnymi akcjami ofensywnymi. Tarnovia nastawiła się na defensywę, szukając szans w akcjach z kontry. W 18. minucie napór gospodyń przyniósł efekt, gdy centrostrzał Kaletki z rzutu wolnego trafił do siatki. Kolejną bramkę po ładnej akcji indywidualnej zdobyła w 40. minucie Martyna Wiankowska. Również po indywidualnej akcji na silny strzał po przekątnej pola karnego zdecydowała się Wiktoria Kuciewicz i Czarne schodziły na przerwę prowadząc 3:0.

Po przerwie po składnej akcji całej drużyny Kinga Kozak znalazła się sam na sam z Bałuszyńską i worek z bramkami się rozwiązał. Hat-tricka skompletowała Wiankowska, po dwie bramki zdobyły Veronika Slukova i Zofia Buszewska, na listę strzelczyń wpisała się też Kornelia Grosicka. W samej końcówce na honorową bramkę miała szansę Aleksandra Pleban, ale jej uderzenie minęło słupek.

Za dwa tygodnie Czarne Sosnowiec zmierzą się w hitowym pojedynku z UKS SMS Łódź.