Amazonki w gazie, kanonada goli w Bielsku

Ten mecz nie mógł wyglądać inaczej, SMS atakował, a rekordzistki głównie się broniły, wyprowadzając co jakiś czas szybkie ataki.  Koniec końców z gorącego terenu “Amazonki” wywożą aż pięć bramek.

Po kwadransie gry zaobserwowaliśmy sporą przewagę przyjezdnych, ale młodo skonstruowana obrona z “Cygańskiego Lasu” spisywała się na medal. Pierwsze czterdzieści pięć minut to spoko gry w środku pola. Piłkę re grywały łodzianki, ale albo nie potrafił postawić kropki nad i, albo podopieczne Marcina Trzebuniaka umiejętnie wybijały piłkę na połowę rywalki.

W 30. min rzut wolny wykorzystywały przyjezdne. Źle ustawione bielszczanki dały szansę na strzał Ernestinie Abambili, ale na miejscu pojawiła się Wiktoria Berdys, która przy okazji mocno ucierpiała.  Po chwili udało się w pełnym składzie rozpocząć mecz.

Kiedy zgromadzeni widzowie widzieli, jak Rekord dumnie schodzi na przerwę przy 0-0, do ataku mocno przystąpiły piłkarki SMS-u. Po jednym z dośrodkowań najwyżej do piłki wyskoczyła Anna Rędzia i głową skierowała piłkę do bramki. Do końca tej części gry pozostawało 2. min.

Początek drugiej połowy, to szybkie dwa gole SMS-u. Najpierw Wiktorię Berdys pokonała Dominika Kopińska, szybko otwierając worek z bramkami. Po chwili na 3-0 podwyższyła Paulina Filipczak.

W 54. minucie dobre prostopadłe podanie mogła na gola zamienić Wiktoria Nowak, ale na posterunku stanęła Oliwia Szperkowska mocno skracając możliwości atakującej  Rekordu. Po ataku w drugą stronę kolejną bramkę zdobył “Amazonki” tym razem Katarzyna Konat wpisała się na listę strzelczyń.

Gdy na zegarze wybiła 71. minuta Katarzyna Konat, drugi raz umieściła piłkę w bramce.  W tym momencie już nic nie mogło odebrać zwycięstwa przyjezdnym. A przy porażce Medyka w Koninie, piłkarki Marka Chojnackiego są w komfortowej sytuacji w tabeli, i mogą patrzeć na goniącą stawkę z minimalną już dozą potencjalnego błędu.

Ekstraliga – 5. kolejka
BTS Rekord Bielsko-Biała – TME UKS SMS Łódź 0-5 (0-1)
43′ Rędzia, 47′ Kopińska, 51′ Filipczak, 55′, 71′ Konat

sędzia: Katarzyna Gaweł
kartki: Szafran

Rekord: Berdys – Gąsiorek  (64′ Palichleb), Knysak, Szafran (64′ Wieczorek), Skolarz, Nowak, Śmietana (84′ Waliczek), Tracz (78′ Polnik), Rżany, Kłębek (64′ Galus), Czyż

TME SMS: Szperkowska – Konat (73′ Skrzypińska), Enjo (65′ Piórkowska), Zieniewicz, Grzybowks, Rędzia (76′ Malesa), Kurzawa, Sokołowska (46′ Filipczak), Gąsieniec, Abambila, Kopińska (68′ Krezyman)