SC Sand bez Patrycji Balcerzak przegrywa z 1.FFC Frankfurt

W drugim dzisiejszym spotkaniu Frauen Bundesligi 1.FFC Frankfurt pokonał 3:1 SC Sand, w barwach którego cały mecz rozegrała Agnieszka Winczo. Gospodynie dzięki zwycięstwu awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

W spotkaniu nie mogła wystąpić Patrycja Balcerzak, która w ostatnich dniach miała wycinany ze stopy ganglion. Z powodu zabiegu reprezentantki Polski nie zobaczymy na niemieckich boiskach do końca sezonu. Dość niespodziewanie wynik spotkania już w piątej minucie otworzyła Dina Blagojević, dla dla której było to czwarte ligowe trafienie w tym sezonie. Na odpowiedź gospodyń nie trzeba było długo czekać, bo już w 9. minucie Sjoeke Nusken umieściła piłkę w bramce strzeżonej przez Charlotte Voll. Jeszcze przed przerwą zespół z Frankfurtu wyszedł na prowadzenie po bramce Laury Freigang, która zdobyła trzynastą bramkę w sezonie i tym samym zrównała się w klasyfikacji strzelczyń z Ewą Pajor.

Wynik spotkania w 76. minucie ustaliła Barbara Dunst. W następnej kolejce zespół z Frankfurtu czeka bardzo ciężki wyjazd do Wolfsburga, a SC Sand zmierzy się trzeciego czerwca w ramach ćwierćfinału Pucharu Niemiec z występującym w 2. Bundeslidze zespołem Arminii Bielefeld.