Sensacja w Koninie! Medyk rundę rozpoczyna od porażki

Medyk Konin fatalnie rozpoczął rundę rewanżową w Ekstralidze. Wicemistrzynie Polski sensacyjnie uległy u siebie AZS PWSZ Wałbrzych 0:2.

Gospodynie od początku spotkania stwarzały sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. W 6. minucie Anna Gawrońska oddała groźny strzał, lecz świetną interwencją popisała się Jagoda Sapor. Pięć minut później głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzała Julia Maskiewicz, lecz nie była w stanie zaskoczyć dobrze ustawionej bramkarki gości. W 29. minucie z dystansu szczęścia próbowała Karolina Ostrowska, lecz Aubrei Corder była na posterunku.

Jeśli bezbramkowa pierwsza część meczu była zaskoczeniem, to przebieg drugiej połowy śmiało można nazwać sensacją. Już dwie i pół minuty po wznowieniu gry podopieczne Kamila Jasińskiego wyszły na zaskakujące prowadzenie. Z rzutu wolnego wrzucała Ewa Cieśla, a w polu karnym precyzyjną główką popisała się Alicja Materek. Po godzinie gry wałbrzyszanki po raz kolejny zameldowały się w polu karnym Medyka i strzał oddała Monika Kędzierska. Aubrei Corder zanotowała jedna skuteczną interwencję, odbijając piłkę nad poprzeczkę. Pozyskana tej zimy Amerykanka po chwili i tak skapitulowała. AZS PWSZ znowu trafił do siatki dzięki skutecznie wyegzekwowanemu stałemu fragmentowi. Ewa Cieśla dośrodkowała z rożnego, futbolówkę próbowała wybić Julia Maskiewicz, lecz po jej odbiciu głową, ta znalazła się pod nogami Anity Turkiewicz, która podwyższyła prowadzenie gości. Medyczki miały wymarzoną okazję do zdobycia kontaktowego trafienia w 66. minucie. Natalia Chudzik spudłowała jednak, będąc zaledwie kilka metrów od bramki. Niedługo później Gabriela Grzywińska uderzała zza pola karnego, lecz efektowną interwencją popisała się Jagoda Sapor, której nie zdołały dzisiaj pokonać gospodynie i sensacja stała się faktem.