Hat-trick Daleszczyk dał Czarnym derbowe zwycięstwo

W spotkaniu 12. kolejki Ekstraligi Czarni Sosnowiec pokonały 4:0 GKS Katowice, a trzy bramki zdobyła Katarzyna Daleszczyk.

Od pierwszych minut to zespół Czarnych próbował przejąć inicjatywę jednak w ósmej minucie Joanna Wróblewska zdecydowała się na uderzenie z dystansu, które sprawiło sporo problemów Annie Szymańskiej. Odpowiedź Czarnych była natychmiastowa, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głowa przedłużyła Katarzyna Daleszczyk, która pokonała Ludwiczak. Po stracie bramki katowiczanki zaatakowały gospodynie jednak ich akcje kończyły się przed polem karnym Czarnych. W 29. minucie Kozak zagrywała do Sobkowicz w pole karne jednak zawodniczka Gieksy została uprzedzona przez bramkarkę gospodyń. Chwile później z rzutu wolnego uderzała Wróblewska jednak ponownie dobrze w bramce zachowała się Szymańska. Czarni mogli podwyższyć prowadzenie jednak uderzenie głową Horvathovej okazało się minimalnie niecelne. W ostatnich minutach pierwszej połowy przyjezdne mogły doprowadzić do wyrównania jednak uderzenie Hajduk zostało zablokowane. W 43. minucie Weronika Zawistowska została sfaulowana w polu karnym, a rzut karny na bramkę zamieniła Katarzyna Daleszczyk.

Drugą część spotkania idealnie rozpoczął zespół z Sosnowca, który za sprawą Katarzyny Daleszczyk podwyższył prowadzenie. GKS mógł zdobyć bramkę kontaktową jednak uderzenie Wróblewskiej po raz kolejny okazało się niecelne. W 56. minucie faulowana w polu karnym była Wójcik i Michalina Diaków wskazała na jedenasty metr . Do rzutu karnego podeszła Anna Sobkowicz, a jej strzał zatrzymała Anna Szymańska. W 72. minucie na kolejne uderzenie z dystansu zdecydowała się Joanna Wróblewska i po raz kolejny uderzenie okazało się niecelne. W 78. minucie zagranie z boku pola karnego od Pauliny Zawiślak otrzymała Dorota Hałatek i pokonała Ludwiczak. Kilka sekund później pierwszą bramkę mógł zdobyć zespół z Katowic jednak kolejna próba w wykonaniu Wróblewskiej okazała się niecelna. W doliczonym czasie gry Wróblewska zagrała wzdłuż bramki jednak uderzenie Tkaczyk minęło bramkę strzeżoną przez Szymańską.

Czarni Sosnowiec – GKS Katowice 4:0 (2:0)
Daleszczyk 9, 44 (k), 47, Hałatek 78

Czarni: Szymańska – Horvathova, Wycisk, Fischerova, Wieczorek, Zawiślak, Grad, Daleszczyk, Kuciewicz, Zawistowska (Tobiczyk 72), Markushevskaya

GKS: Ludwiczak – Buszewska, Kozak, Sobkowicz, Wodek, Łąckiewicz (Tkaczyk 68), Hajduk, Konkol, Sykorova (Stanović 57), Wróblewska, Parczewska