Seria rzutów karnych dała finał Pucharu Polski Słomniczance

W drugim spotkaniu półfinałowym los zetknął ze sobą starych znajomych. Bielski Rekord grał z AZS UEK Słomniczanką Słomniki. Po zaciętym spotkaniu w finale, oraz serii rzutów karnych to Słomniczanka zameldowała się w finale.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu nie padła tak szybko jak w pierwszym półfinale. Z piłką poślizgnęła się Maryna Gąsiorek, piłkę przejęły piłkarki Krzysztofa Kusi i wychodząc atakiem trzy na jeden pokonały Klaudię Ciupę. W decydującym momencie piłka trafiła pod nogi Adrianny Sobolewskiej.

W 17. min. UEK popełnił szóste przewinienie, Martyna Gąsiorek niestety na zgromadzonej publiczności uderzyła lekko, i Wioleta Myjak bez większych problemów obroniła strzał nogami.

W szatni trener Samuel Jania chyba mocno wstrząsnął piłkarkami. Te za sprawą Anny Chóras doprowadziły do remisu na trzynaście minut przed końcowym. Gdy zegar wskazywał trzydziestą czwartą minutę Maja Szafran wyprowadziła gospodynie turnieju na prowadzenie, które jak się później okazało trwało krótko. Zaledwie 120 sekund później Julia Basta doprowadziła do remisu, i druga dzisiejszego dni dogrywka wisiała w powietrzu.

Gdy rozbrzmiewała już syrena padła bramka dla UEK, ale w myśl zasad bramka strzelona już w trakcie trwania syreni nie mogła być zaliczona. Czekała nas zatem druga dziś dogrywka w formacie 2×5 min.

Już w 12. sekundzie dogrywki przedłużony rzut karny  wykonywała Szafran, ale na posterunku Myjak, która sparowała piłkę na rzut rożny. Chwilę później z dziewiątego metra uderzała Julia Bata, i nie myli się. Klaudia Cipa bez szans przy mocnym uderzeniu na wysokości kolan.

W ostatnich sekundach pierwszej części dogrywki w polu karnym faulowana bielska futsalistka i Szafran nie miała litości dla Myjak, uderzając mocno przy prawym słupku bramkarki. W drugiej części dogrywki ponownie Basta miała piłkę na dziewiątym metrze, ale tym razem przestrzeliła.

Jutro o godzinie 13:00 w bielskiej hali przy Startowej na przeciw Pogoni Tczew stanie AZS UEK Słomniczanka Słomniki. Finał zapowiada się bardzo ciekawie.