Grad bramek w pierwszym półfinale

Otulona śniegiem Bielsko – Biała była gospodarzem turnieju finałowego pucharu Polski. Spośród drużyn miejscowego Rekordu, Słomniczanki Słomniki, Pogoni DEKPOL Tczew oraz Unifreeze Górzno mieliśmy poznać zdobywczynie krajowego pucharu.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły zawodniczki tczewskiej Pogoni i “Truskek” z Górzna. Lepiej w mecz weszły tczewianki, które już w drugiej minucie objęły prowadzenie po bramce Julii Sitarz. Ambitne Unifreeze już w szóstej minucie wyrównały. Na indywidualną akcję zdecydowała się Agata Bała i pięknym strzałem pokonała Natalię Niemaszyk. W 10 minucie ponownie w roli głównej kapitan “Truskawek”. Bała przejęła piłkę, wpadła w pole karne tczewianek i strzałem w okienko nie dała najmniejszych szans bramkarce Pogoni. W 14 minucie Bała wprawiła w euforię swoją ławkę rezerwowych, Górzno i ościenne miejscowości. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym uderzyła mocno pod porzeczkę i Unifreeze prowadziło już 3:1, a Agata skompletowała klasycznego hat tricka. Niezdecydowanie w szeregach defensywnych Pogoni w 16 minucie wykorzystała Maja Kozłowska, podwyższając rezultat na 4:1.

Druga połowa zaczęła się pod dyktando Pogoni. Już w 21 minucie tczewianki strzeliły drugą bramkę a jej autorką była Agata Bała, która zaliczyła samobójcze trafienie. “Truskawki jeszcze nie otrząsnęły się po stracie bramki gdy Julia Jędrzejewska wykończyła akcję całego zespołu i zdobyła bramkę kontaktową. W 32 minucie Łucja Tabor doprowadza do wyrównania i mecz zaczyna się od początku. Napór Tczewa nie malał. W 34 minucie Jędrzejewska, po kombinacyjnej akcji całego zespołu, wyprowadziła Pogoń na prowadzenie. Na minutę i dwie sekundy do końca nadzieję przywraca Bała, doprowadzając do remisu. W regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy więcej bramek i sędziowie zarządzili dogrywkę.

W 43 minucie ponownie w roli głównej Łucja Tabor i tczewianki wyszły na jednobramkowe prowadzenie. Ale od czego “Truskawki” mają Agatę Bałę. Kapitan Unifreeze w zamieszaniu w polu karnym ponownie doprowadziła do remisu. W 45 minucie podopieczne Mateusza Sroki, po składnej akcji, strzeliły bramkę na 7:6, a jej autorką była Jędrzejewska. W ostatniej minucie dogrywki Łucja Tabor wykorzystała przedłużony rzut karny i to tczewianki zameldowały się w wielkim finale.