fbpx

Siedem nowych kontraktów w GKS-ie Katowice

GKS-owi Katowice udało się zatrzymać w swoich szeregach najważniejsze zawodniczki. Dzisiaj śląski klub ogłosił przedłużenia kontraktów z siedmioma piłkarkami. Na dłużej w „GieKSie” pozostają Jessica Ludwiczak, Weronika Klimek, Marlena Hajduk, Kamila Tkaczyk, Nadja Stanović, Kinga Kozak i Nicola Brzęczek.

Ludwiczak w tym sezonie dla zespołu z Katowic rozegrała pięć meczów w Ekstralidze oraz cztery w Pucharze Polski. Częściej między słupkami w rozgrywkach ligowych oglądaliśmy Klimek, która zanotowała osiem występów. Podstawową obrończynią katowiczanek w zakończonych rozgrywkach była natomiast Hajduk, która ma za sobą w kampanii 2019/2020 jedenaście meczów ligowych i trzy bramki oraz cztery starcia pucharowe. Rzadziej na murawie oglądaliśmy Tkaczyk, która we wszystkich rozgrywkach wystąpiła w 11 spotkaniach, strzeliła jednego gola.

Reprezentantka Czarnogóry Nadja Stanović dotychczas wypożyczona była z SMS-u Łódź. W zakończonych rozgrywkach popisała się 3 golami w 11 meczach Ekstraligi, oraz jednym w trzech starciach krajowego pucharu. Znacznie skuteczniejsza była Kinga Kozak. Utalentowana napastniczka GKS-u zanotowała w lidze 6 trafień, natomiast w pucharze cieszyła się z gola 2-krotnie. W sumie rozegrała 16 spotkań. 18-letnia Brzęczek była w tym sezonie stopniowo wprowadzana do zespołu, kończąc rozgrywki z sześcioma meczami na koncie.

Katowicki klub poinformował ponadto, że w zespole na nowy sezon pozostają Joanna Olszewska, Anna Konkol, Zofia Buszewska, Klaudia Kubaszek, Kasandra Parczewska i Klaudia Miłek, które wciąż mają obowiązujące kontrakty z „GieKSą”.

W porównaniu z zakończonym sezonem, w nowej kampanii w szeregach śląskiego klubu nie zobaczymy Agaty Sobkowicz, Magdaleny Wojcik, Joanny Wróblewskiej, Dominiki Sýkorovej, Angeliny Łąckiewicz-Oślizło oraz Joanny Węcławek. Dwie pierwsze postanowiły wrócić do Rolnika Biedrzychowice Głogówek, Wróblewska wczoraj oficjalnie została zawodniczką Śląska Wrocław, doświadczone Sýkorová i Łąckiewicz-Oślizło zakończyły kariery, natomiast Węcławek jest aktualnie wolną zawodniczką, a jej przyszłość nie jest jeszcze znana.

 

fot. Ziółkowski Fotografia Sportowa

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply