fbpx

Znany niemiecki klub zakłada żeńską sekcję piłki nożnej

Schalke 04 Gelsenkirchen jest kolejnym klubem, który zdecydował się założyć żeńską sekcję piłki nożnej. Piłkarki z Zagłębia Ruhry zadebiutują w rozgrywkach już w nadchodzącym sezonie. Dyrektorem sportowym został Bodo Menze i to on będzie odpowiadał za stworzenie całych struktur klubu.

Nowy zespół grę rozpocznie w Kreislidze B (najniższy poziom rozgrywkowy), a rywalem zespołu Schalke będzie między innymi Bochum. W przyszłym sezonie w rozgrywkach wystartuje również zespół U-17, a wraz z kolejnymi latami powstawać mają kolejne zespoły młodzieżowe.

W przeciągu ostatnich kilku lat interesowałem się kobiecą piłką nożną, a w szczególności interesowały mnie mistrzostwa świata i byłem strasznie zaskoczony wysokim poziomem podczas Mundialu. Od tego czasu chciałem stworzyć zespół i teraz mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy z powstania sekcji żeńskiej. Zawsze starałem się żyć zgodnie z mottem „Zachowaj tradycję – kształtuj przyszłość” próbując ulepszyć piłkę nożną oraz pomagać w regionie Schalke – północ. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że wezmę udział w projekcie tworzenia klubu kobiecego w Gelsenkirchen i wkrótce będziemy rozmawiać ze wszystkimi o tym co robić dalej – poinformował Bodo Menze.

Pierwsze treningi Schalke odbędą się w dniach 18-25 lipca, oraz 1 sierpnia.

Other Articles

Leave a Reply