fbpx

Śląsk ogłosił plan przygotowań, wrocławianki rozegrają sześć sparingów

Plasujące się w połowie sezonu na 4. miejscu w tabeli Ekstraligi piłkarki Śląska Wrocław jutro rozpoczną treningi drużynowe. Zespół z Dolnego Śląska przedstawił swój plan przygotowań. Przewidzianych jest między innymi sześć meczów sparingowych.

16 stycznia podopieczne Piotra Jagieły czeka gra wewnętrzna, która będzie wstępem przed długą listą sparingowych rywali. Pierwsze trzy mecze kontrolne wrocławianki zagrają na własnym terenie. Najpierw, 23 stycznia o godzinie 13:00 Śląsk zmierzy się z liderkami grupy wschodniej II ligi, Ząbkovią Ząbki, a tydzień później o 17:30 podejmie lokalne rywalki – trzecioligową Ślęzę Wrocław.

Luty przedstawicielki Ekstraligi rozpoczną od potyczki z rezerwami SMS-u Łódź. Następnie czekają je dwa znacznie trudniejsze, tym razem wyjazdowe starcia. 13 lutego w Sosnowcu wrocławianki zmierzą się z niepokonanymi w tym sezonie Czarnymi, natomiast tydzień później w Łodzi czeka je pojedynek z wiceliderkami najwyższego szczebla, tamtejszym TME UKS SMS. Zimowe przygotowania Śląsk zakończy u siebie sparingiem z pierwszoligowym SWD Wodzisław Śląski.

Pierwszy tegoroczny mecz o punkty podopieczne Piotra Jagieły rozegrają u siebie w sobotę, 6 marca. Ich rywalkami w 12. kolejce Ekstraligi będzie ostatni w tabeli TS ROW Rybnik, z którym Śląsk wygrał na starcie sezonu 2:1.

Plan zimowych przygotowań Śląska Wrocław:

8 stycznia – powrót do treningów
9 stycznia – testy sportowe
11-15 stycznia – obóz dochodzeniowy na własnych obiektach
16 stycznia – gra wewnętrzna
23 stycznia – sparing z Ząbkovią Ząbki, dom (13:00)
30 stycznia – sparing ze Ślęzą Wrocław, dom (17:30)
6 lutego – sparing z SMS-em Łódź II, dom (13:00)
13 lutego – sparing z Czarnymi Sosnowiec, wyjazd (13:00)
20 lutego – sparing z TME UKS SMS Łódź, wyjazd (12:00)
27 lutego – sparing z SWD Wodzisław Śląski, dom (13:00)

 

fot. Klaudia Golasz

Other Articles

HiszpaniaNewsyZagranica
NewsyNiższe ligiPolskaWywiady

Leave a Reply