Śląsk rozbił Pogoń w meczu sparingowym. Kontuzja i 4 testowane zawodniczki u szczecinianek

Coraz więcej kobiecych klubów rozpoczyna przygotowania przed startem nowego sezonu. Pierwszy sparing mają już za sobą Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin, które zmierzyły się w Zbąszynku. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała z debiutującymi w nowych barwach rywalkami aż 4:1.

Po stronie “Dumy Pomorza” wystąpiły cztery testowane zawodniczki, które trener Robert Dymkowski obserwował pod kątem przydatności w zespole. Pojedynek ze Śląskiem był niezwykle istotny dla nowego szkoleniowca Pogoni – każda z piłkarek zagrała w nim co najmniej 45 minut. Nie wystąpiła tylko Wiktoria Bielecka, którą z meczu wykluczyła doznana tuż przed jego rozpoczęciem kontuzja.

Kontrolne spotkanie z ligowym rywalem rozpoczęło się dla wrocławianek bardzo dobrze – już w 8. minucie piłkę w siatce umieściła Marcelina Buś. Odpowiedź żeńskiej ekipy “Portowców” przyszła błyskawicznie. Oliwia Krysman faulowała w polu karnym, co skutkowało podyktowaniem “jedenastki”. Tę skutecznie na gola zamieniła Patrycja Michalczyk. Monika Sowalska wyczuła intencje piłkarki Pogoni, lecz nie zdołała uchronić swojego zespołu przed stratą gola. Później strzelały już tylko zawodniczki WKS-u. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa gry Kamila Czudecka wrzuciła z lewego skrzydła w pole karne do Katarzyny Białoszewskiej, a pozyskana niedawno z Tarnovii Tarnów napastniczka strzeliła swojego debiutanckiego gola w nowych barwach.

Była gwiazda spadkowiczek z Ekstraligi po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń w 32. minucie po skutecznym rozegraniu akcji na jeden kontakt tria Oliwia Krysman – Marcelina Buś – Katarzyna Białoszewska. Po przerwie Śląsk zdołał jeszcze powiększyć swoją przewagę. Tym razem po asyście Klaudii Adamek następne trafienie zanotowała Katarzyna Białoszewska, tym samym kompletując hat-tricka.

We wrocławskiej drużynie zabrakło w tym meczu między innymi wciąż pauzujących z powodu kontuzji Joanny Wróblewskiej, Martyny Buś i Darii Nowak, a także Karoliny Ostrowskiej, Karoliny Iwaśko i Aleksandry Żurek, które dopiero w tym tygodniu wznowią treningi z drużyną. Po urazie do zdrowia powróciła z kolei Małgorzata Korda. Kapitan Śląska rozegrała w sparingu z Pogonią ostatnie pół godziny.

Sparing
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 4:1 (3:1)
Buś 8′, Białoszewska 14′, 32′, 65′ – Michalczyk 9′ (k)

Śląsk: Sowalska (30′ Skiba, 60′ Bocian) – Krysman (75′ Maskiewicz), Dudziak, Węcławek, Marcelina Buś (60′ Adamek), Kulig, Krzyżanowska (75′ Marcelina Buś), Czudecka, Maskiewicz (60′ Korda), Adamek (46′ Watral), Białoszewska

Pogoń (pierwsza połowa): Sapor, Michalczyk, zawodniczka testowana, Szymaszek, Shahbazyan, zawodniczka testowana, Garbowska, Kuśmierczyk, Giętkowska, zawodniczka testowana, Bieryło

Grały także: Radkiewicz, Brzozowska, Łaniewska, Oleszkiewicz, Kaczorowska, Brodzik, Ratajczyk, Rybińska, Szcześniak i zawodniczka testowana