fbpx

Śląsk Wrocław bliski sprowadzenia wielkiego polskiego talentu!

Śląsk Wrocław jest rewelacją trwającego sezonu Ekstraligi, co rozbudziło w klubie apetyty na uzyskanie wysokiego miejsca na koniec rozgrywek. W stolicy Dolnego Śląska planowane są zimowe wzmocnienia, a jednym z nich może być pozyskanie Wiktorii Kiszkis.

Jak poinformowała na Twitterze Joanna Tokarska, wielce prawdopodobne jest półroczne wypożyczenie młodzieżowej reprezentantki Polski z West Ham United. W angielskiej ekstraklasie 17-latka nie może jeszcze liczyć na regularne występy, co pomogłoby jej w rozwoju. Zbieranie na boisku minut w seniorskich rozgrywkach zapewnić utalentowanej atakującej może z kolei Śląsk, zdeterminowany ponoć do jej sprowadzenia.

W tym sezonie w pierwszym zespole West Hamu Kiszkis zanotowała tylko jeden krótki ligowy epizod. Ogółem zaledwie dwa razy znalazła się w meczowej kadrze „Młotów”. 17-latka uznawana jest za jeden z największych polskich talentów kobiecej piłki, a przed transferem do West Hamu szkoliła swoje umiejętności w londyńskim Arsenalu. Kiszkis jest także jedną z gwiazd reprezentacji Polski U-17, gdzie pełni funkcję kapitana.

Śląsk Wrocław na półmetku sezonu Ekstraligi plasuje się na 4. miejscu w tabeli ze stratą zaledwie jednego punktu do plasującego się na najniższym stopniu podium Medyka Konin. Rundę wiosenną wrocławianki zainaugurują 6 marca na własnym terenie starciem z ostatnim w tabeli ROW-em Rybnik.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolskaWywiady
HiszpaniaInneNewsyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply