Śląsk Wrocław nie daje szans AP Lotos Gdańsk

W ostatnim rozgrywanym przed własną publicznością spotkaniu w tym sezonie Śląsk Wrocław zwyciężył z zespołem AP Lotos Gdańsk 4:2!

W pierwszej części spotkania bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 41. minucie, po dostarczeniu piłki w pole karne przez Joannę Wróblewską, jedyną bramkę zdobyła dla gospodyń Aleksandra Dudziak. W drugiej połowie, pod względem zdobytych bramek, było już zdecydowanie lepiej. W 50. minucie zespół gości wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamieniła Anna Kowalczyk. Zawodniczki Śląska Wrocław nie pozwoliły przyjezdnym zbyt długo cieszyć się z wyrównania i w 59. minucie, po trafieniu Joanny Wróblewskiej ponownie objęły prowadzenie. Kolejną bramkę dla gospodyń, w 66. minucie dorzuciła Martyna Buś. Dwubramkowa przewaga dawała nieco komfortu drużynie Śląska, ale w 75. minucie drugą bramkę dla AP Lotos Gdańsk zdobyła Priscilla Hagan. Przez ostatni kwadrans zawodniczkom z Gdańska brakowało jednego trafienia do wyrównania, ale w doliczonym czasie gry sytuację wyjaśniła Joanna Wróblewska, która przepięknym trafieniem z rzutu wolnego zdobyła swoją drugą bramkę w meczu.

Ekstraliga – 21. kolejka
WKS Śląsk Wrocław – AP Lotos Gdańsk 4:2 (1:0)
41′ Dudziak, 59′, 90+1′ Wróblewska, 66′ Martyna Buś – 50′ (k) Kowalczyk, 74′ Hagan

sędzia: Joanna Pondo

kartki: Dudziak [ż/k] Żurek [cz/k – 2x ż/k]

Śląsk Wrocław: Bocian – Dudziak, Tracz (46’Jurczenko), Homa (46′ Czudecka), Korda, Żurek, Wróblewska, Iwaśko (89′ Turowska), Marcelina Buś, Martyna Buś (85′ Przelicka), Pompa (46′ Krysman)

AP Lotos Gdańsk: Krajewska – Buzan, Stasiulewicz (83′ Zimecka), Salwa, Lukach, Plotzka (65′ Wierzbicka), Kołodziejczyk, Kowalczyk (65′ Hagan), Słowińska, Polańska (54′ Włodarczyk), Okoniewska