Śląsk z kolejnymi punktami

We Wrocławiu miejscowy Śląsk pokonuje zespół z Opolszczyzny 3:0. Gospodynie miały wiele okazji  na podwyższenie wyniku jednak raziła skuteczność i dobra postawa Woźniak w bramce Rolnika.

W 2 minucie  meczu już pierwszej akcji meczowej miejscowe odtworzyły wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska bramkę zdobywa Karolina Iwaśko. Zaledwie trzy minuty później po groźniej akcji z prawej strony strzał Martyny Buś broni Agnieszka Woźniak. W 6. minucie spotkania w Marcelina Buś wychodzi sam na sam z bramkarką gości, świetnie instynktownie broni bramkarka przyjezdnych.  W 22 . minucie spotkania akcją ofensywną wyszły zawodniczki Śląska w sytuacji 2 na 1 Marcelina Buś zdecydowała się na strzał zamiast odegrać do wychodzącej na czystą pozycję parterki, jednak  kolejny raz w tym dniu świetną interwencję notuje Wożniak. Minutę później gospodynie podwyższają na 2:0. Akcję z prawej strony boiska  broni Woźniak jednak wobec dobitki Kamili Czudeckiej była już bezradna. Zawodniczki z Rolnika z minuty na minutę zaczęły grać coraz odważniej spychając zespół gospodyń  do defensywy. Najlepszą okazję dla przyjezdnych miała  Agata Sobkowicz w 30 minucie spotkania jednak jej strzał świetną interwencją popisała się Anna Bocian.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie stroną przeważającą były gospodynie, które w 67. minucie spotkania po bramce Karoliny Iwaśko podwyższyły na 3:0.W 79. minucie spotkania sędzia główna w swoim notesie zanotowała napomnienie, które otrzymała Magdalena Kościelniak. Zawodniczki Śląska ostatecznie pokonują Rolnika B. Głogówek 3:0 i zajmuję 5 miejsce w tabeli.

Ekstraliga – 19. Kolejka
WKS Śląsk Wrocław – LKS Rolnik B. Głogówek 3:0 (2:0)
2′, 67’Iwaśko,  23′ Czudecka

Sędzia: Katarzyna Gaweł
kartki: -Kościelniak

Śląsk: Bocian- Żurek (46′ Pompa), Korda, Dudziak, Kulig, Krysman, Wróblewska, Martyna Buś (63′ Turowska),  Marcelina Buś (63′ Homa), Iwaśko (78′ Przelicka), Czudecka (46′ Tracz)

Rolnik:  Woźniak – Duda, Sobota (68′ Kościelniak), Misiak, Wojdyło (83′ Chruściel), Wojtas, Kiersztajn, Kujawska, Agata Sobkowicz, Aleksandra Sobkowicz, Ejzel,