SMS Łódź triumfuje w Rzeszowie i awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski

Dnia wczorajszego do ciekawego starcia doszło w Rzeszowie, gdzie miejscowa Resovia uległa drużynie SMS-u Łódź 4:0 w ramach rozgrywek 1/16 finału Pucharu Polski.

Zespół prowadzony przez trenera Marka Chojnackiego na prowadzenie wyszedł już w 17. minucie spotkania. Lewą stroną boiska pobiegła Anna Rędzia, która zawędrowała pod samą bramkę rzeszowianek gdzie umiejętnie zagrała do niepilnowanej Pauliny Filipczak. Łódzka napastniczka uderzyła piłkę w poprzeczkę, początkowo futbolówka wypadła z bramki, ale arbiter główna tego spotkania uznała, że piłka przekroczyła linię bramkową. Decyzję o zaliczeniu gola dla SMS-u można uznać za stuprocentowo prawidłową. Następnego gola przyjezdne zdobyły pod sam koniec pierwszej części spotkania. Dokładnie w czwartej doliczonej minucie pierwszych czterdziestu pięciu minut. Była to świetnie przeprowadzona akcja łódzkiej drużyny, najpierw z piłką ruszyła Dominika Gąsieniec, która instynktownie odegrała do Klaudii Jedlińskiej. Jedlińska podała futbolówkę do Gabrieli Grzybowskiej, która to świetnie obróciła się na połowie Resovi, później pięknym strzałem z woleja z ostrego kąta umieściła piłkę na lewym okienku bramki gospodyń. Więcej goli podczas pierwszej połowy już nie zobaczyliśmy.

Drugą połowę piłkarki SMS-u rozpoczęły z wysokiego “C”. Zaledwie 16 sekund po wznowieniu meczu łodzianki już mogły świętować trzeciego zdobytego gola. Świetnie z piłką zabrała się Rędzia, która ominęła jedną z obrończyń Resovii i wyłożyła futbolówkę do pustej bramki, gdzie niepilnowana już czekała Klaudia Jedlińska. Zdobywczyni gola nie miała większych trudności aby pokonać bramkarkę drużyny z Rzeszowa, wystarczyło jedynie dołożyć nogę do pustej bramki co zrobiła perfekcyjnie. Wynik meczu w 78. minucie strzałem z głowy ustaliła Katarzyna Konat. Piłkarka z Łodzi po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Klaudii Jedlińskiej urwała się od krycia i mocnym uderzeniem nie dała szans bramkarce Resovii na obronę tym samym pieczętując awans SMS-u do 1/8 finału Pucharu Polski.