Spokojna wygrana TME SMS

Dzisiejszy mecz inaugurujący drugą kolejkę Ekstraligi był jedynym spotkaniem, w którym mierzyły się drużyny z dorobkiem trzech punktów w ligowej tabeli. TME SMS Łódź wywiązał się z roli faworyta i pewnie pokonał MKS Tarnovię Tarnów 0:4.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w takich samych zestawieniach jak przed tygodniem w meczach przed własną publicznością. Łodzianki objęły prowadzenie już w 4. minucie. W pole karne wbiegła Klaudia Jedlińska i wyłożyła piłkę do Anny Rędzi. Reprezentantka Polski wpakowała piłkę do siatki z około siedmiu metrów. Upłynęły trzy minuty, a Magdalena Syrek musiała po raz kolejny wyjmować piłkę z siatki. Nadia Krezyman wrzuciła futbolówkę na długi słupek do Rędzi, a ta obsłużyła Jedlińską, która również strzelając z bliskiej odległości zdobyła gola. Przez kilkanaście następnych minut gra toczyła się głównie na połowie Tarnovii, ale zespół gości nie stworzył sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. W 22. minucie Daria Kurzawa wrzuciła w pole do Jedlińskiej, a ta uderzyła celnie, ale Syrek zdołała wybić na rzut rożny i zanotowała pierwszą skuteczną interwencję. W 29. minucie Ernestina Abambila posłała długą piłkę do Rędzi, a ta wywalczyła rzut karny. Do piłki podeszła Gabriela Grzybowska i pewnie zdobyła bramkę z jedenastu metrów. Chwilę później SMS miał kolejne okazje do zdobycia bramki. W ciągu kilkunastu sekund strzelały Dominika Gąsieniec i Rędzia, ale górą była Syrek.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki po przerwie Łodzianki stworzyły w 53. minucie, ale strzał Rędzi bez problemu wyłapała Syrek. W 66. minucie zza pola karnego próbowała zdobyć bramkę Grzybowska, ale przeniosła piłkę nad poprzeczką. W 77. minucie Gąsieniec dograła w pole karne do Dominiki Kopińskiej, która niecelnie uderzyła głową z trudnej pozycji. Kolejne minuty nie przyniosły klarownych okazji do zdobycia bramki aż do doliczonego czasu gry. Grzybowska wyłożyła piłkę Jedlińskiej, a ta zdobyła swoją druga bramkę w tym spotkaniu po strzrzy słupku.