Sportis bezradny w starciu z Górnikiem

W spotkaniu rozgrywanym w Bydgoszczy gospodynie w fatalnym stylu uległy Górnikowi Łęczna 0:4. Tym samym Sportis pozostaje niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Niedzielne spotkanie było realnie wielką okazją dla gości na wskoczenie na trzecie miejsce w tabeli. I według wszelkich przewidywań bardzo szybko objęły one prowadzenie za sprawą trafienia Anny Zając. Następne minuty jednak były bardziej wyrównane, głównie z tytułu nieoczekiwanych błędów w defensywie Górnika. Jednak zdołały one dowieźć prowadzenie do końca połowy.                                                                          W drugiej części meczu wicemistrzynie Ekstraligi wrzuciły wyższy bieg. W 57. minucie świetnie dysponowana Zając skompletowała dublet. Zła passa Sportisu trwała w najlepsze. W 74. minucie po centrze Klaudii Lefeld fatalnie interweniowała Natalia Piątek i mieliśmy już 3:0. Wynik meczu zamknęła w 84. minucie  Klaudia Fabova. Górnik Łęczna z 19-stoma punktami zajmuje trzecie miejsce z pięcioma oczkami straty do liderek z Łodzi oraz dwoma do GKS-u Katowice. Sportis pozostaje na 10. miejscu, wyprzedzając jedynie bilansem bramkowym Hydrotruck Radom oraz APLG Gdańsk, które czeka mecz z Czarnymi Sosnowiec. W następnej kolejce Sportis czeka “mecz o sześć punktów” w Gdańsku. Górnik Łęczna zaś gościć będzie u siebie beniaminka z Radomia.

Ekstraliga – 8. kolejka
Sportis KKP Bydgoszcz – Górnik Łęczna 0:4 (0:1)
11′ , 57′ Zając , 74′ Lefeld , 84′ Fabova

Sportis KKP Bydgoszcz: Piątek – Bucholc, Witczak (76′ Świątek) , Majda, Glinka, Stasiak, Sudyk, Bujak (70′ Oleksiak) , Olejniczak, Wyrwas, Andrzejewska (K)

Górnik Łęczna: Urbańczyk – Szymczak, Bużan, Głąb (74′ Dereń) , Zając, Kazanowska (56′ Miłek) , Kaczor (82′ Frontczak) , Rapacka, Litwiniec (74′ Cyraniak) , Lefeld (K) (82′ Gliszczyńska) , Fabova

Żółte kartki: Stasiak – Bużan, Lefeld
Sędzia główna: Monika Mularczyk
Sędzie asystentki: Anna Dąbrowska, Aleksandra Ulanowska