Łodzianki nadal mają patent na Sportis KKP

TME SMS Łódź pomimo dużej ilości spotkań w ostatnim czasie nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki w rozgrywkach ligowych i dziś w meczu walki pokonał Sportis KKP Bydgoszcz 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobyła Klaudia Jedlińska.

W 10. minucie meczu po błędzie w obronie TME SMS na pozycję sam na sam wyszła Paulina Oleksiak i huknęła w poprzeczkę. Chwilę później sędzia boczna dopatrzyła się pozycji spalonej Kingi Wyrwas, a przez to nowa zawodniczka bydgoskiego klubu nie stanęła oko w oko z Oliwią Szperkowską. W odpowiedzi Dominika Kopińska uderzyła głową po dograniu z rzutu rożnego i tylko defensorka Sportis KKP zapobiegła utracie bramki. W 23. minucie po wrzutce z lewej strony Nadii Krezyman bramkę głową strzeliła filigranowa Klaudia Jedlińska. Chwilę później mogło być 0:2, ale Kopińska po wrzutce Jedlińskiej uderzyła obok bramki. W 35. minucie po podaniu zawodniczki, która otworzyła wynik spotkania miała okazję Dominika Gąsieniec, lecz tu również zabrakło celności.

W drugiej połowie mieliśmy zdecydowanie mniej okazji podbramkowych z obu stron. Obu drużynom ciężko było sobie wypracować sytuacje, które mogłyby zmienić wynik spotkania. Mecz w drugiej odsłonie był też ostrzejszy, co nie pomagało w kreowaniu okazji podbramkowych. W 83. minucie z dystansu próbowała szczęścia Krezyman, ale bez problemu wyłapała to uderzenie Piątek. Odpowiedzieć próbowała po strzale z dystansu Klaudia Olejniczak, ale piłka poleciała daleko od bramki TME SMS. W końcówce Łodzianki starały się nie powodować zagrożenia pod własną bramką i choć nie udawało się to przez cały czas to jednak rywalki nie wypracowały sobie bardzo dobrej sytuacji pod bramką Szperkowskiej.

[Przyznane “Gwizdki”] 3 – Duży wpływ na ocenę ma błąd z 13. minuty meczu i odgwizdanie spalonego na niekorzyść Sportis KKP. Według Nas pozycji spalonej nie było, a przerwanie akcji mogło mieć wpływ na wynik tego spotkania. W końcówce zapanowała gorąca atmosfera na boisku przez nieprzerwanie gry po faulu na jednej z Łodzianek.