fbpx

Sportis nadal bez zwycięstwa na swoim boisku

W  samo południe w Bydgoszczy rozpoczął się ostatni mecz 9. kolejki Ekstraligi kobiet,  gdzie po dwóch spotkaniach wyjazdowych drużyna Sportis na własnym boisku podejmowała MKS Olimpię Szczecin. Mecz zakończył się podziałem punktów. 

W pierwszej połowie dobrze prezentowały się przyjezdne, to one miały więcej sytuacji pod bramką Bydgoszczanek. Najlepsza z nich była  już 4. minucie, gdzie powinny wyjść na prowadzenie, jednak w świetniej sytuacji w polu karnym  skiksowała napastniczka Olimpii. Sportis najlepszą swoją sytuację  miał w 10. minucie spotkania, kiedy z rzutu wolnego mocno, lecz minimalnie obok bramki strzeliła Yuliya Karpliuk. Mimo akcji z obu stron do przerwy mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Po zmianie stron w barwach gospodarzy na boisku pojawiła się Ogebe, która zastąpiła Grabowska. W 50 miniecie kolejna szansa dla Szczecina jednak na posterunku była Rosińska. W 63 minucie kolejny raz święta interwencja Rosińskiej, która powstrzymała Bińkowską. W 70. minucie  dopiero drugi celny strzał na bramkę Olimpii zanotowały zawodniczki Sportis a dokładnie Giętkowska. W 78. minut odważnie w polu karne wpada Ogebe, ale na posterunku bramkarka Olimpii. Obie drużyny do ostatniego gwizdka sędzi Mularczyk walczyły o komplet punktów, jednak musiały się zadowolić remisem.

Mecz kończący 9 kolejkę Ekstraligi nie zmienił układu tabeli. Olimpia nadal zajmuje 10 miejsce a Bydgoszczanki 8. Przypomnijmy jednak, że Olimpia Szczecin ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz we Wrocławiu, który został zaplanowany na dzień 17, października godz. 12:00

Ekstraliga – 9. kolejka
Sportis KKP Bydgoszcz – MKS Olimpia Szczecin 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Gugała, Łaniewska, Karpliuk – Brodzik, Oleksiak

Sportis: Rosińska- Sokołowska, Helińska, Łaniewska, Andrzejewska, Giętkowska, Gugała (62′ Sobczyk) Karpliuk (88′ Lewandowska), Grabowska (46′ Ogebe), Stępień, Majda

Olimpia: Pastusiak – Brodzik, Witczak, Grosicka (82′ Shahbazyam), Szymaszek, Bińkowska, Böhm, Brzozowska, Radochońska, Kędzierska, Oleksiak(73′ Siwek)

Other Articles

NewsyPolskaReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply