SWD liderem I ligi po zwycięstwie z Rolnikiem!

SWD Wodzisław Śląski po ciekawym starciu pokonuje drużynę Rolnika Głogówek 3:1 i wychodzi na pozycję lidera I ligi.

Początek spotkania to napór drużyny gospodyń, które z minuty na minutę tworzyły sobie coraz to lepsze akcje. Jednak zespół z Głogówka także próbował ataków na bramkę gospodyń choć zbytnio nie umiał oddawać celnych uderzeń. Dalsza część pierwszych czterdziestu pięciu minut to bardziej piłkarskie “szachy” niż podbramkowa wymiana ciosów. Do przerwy goli nie ujrzeliśmy, dobrych sytuacji na zdobycie goli także.

W przewie trener Marcin Ćwikliński dokonał potrójnej zmiany i na boisku zameldowały się: Zuza Karwowska, Patrycja Sarapata Julia Piętakiewicz. Za to już na samym początku drugiej połowy sam na sam wychodziła Patrycja Sarapta, która została sfaulowana przez Jennefer Da Costa. Brazylijska zawodniczka została w tej sytuacji ukarana czerwoną kartką i musiała opuścić murawę. Z okolic popularnej 16-stki po tym faulu uderzyła Aneta Langosz, jednak piłkarka SWD strzeliła po ziemi i nie znalazła drogi do bramki strzeżonej przez Monikę Jaksy. SWD worek z bramki otworzyło dopiero w 56. minucie. Strzał z głowy oddała Aneta Langosz i uderzeniem z okolic 7. metra wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Już cztery minuty po zdobyciu pierwszego gola, wodzisławianki zdobyły drugiego za sprawą Patrycji Sarapty. Futbolówkę z rzutu rożnego dośrodkowywała Katarzyna Rozmus, piłka trafiła do Sarapaty, która to perfekcyjnie uderzyła piłkę i w Wodzisławiu Śląskim mieliśmy już 2:0. Trzeciego gola kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli już w 67. minucie. Golkiper drużyny z Głogówka ominęła Julię Liętakiewicz i dzięki napastniczce ekipy wodzisławskiej na tablicy wyników pokazały się liczba trzy oraz zero. Kilka minut później Piętakiewicz miała iście stuprocentową okazję do zdobycia kolejnego trafienia. Piłkarka SWD nie trafiła na pustą bramkę po podaniu Sarapaty.  Rolnikowi udało się zdobyć honorowego gola, za sprawą Kingi Ejzel, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym gospodyń. Więcej trafień już nie zobaczyliśmy i drużyna trenera Marcina Ćwiklińskiego obejmuje prowadzenie w I lidze.