fbpx

Sylwia Matysik zagra w Bundeslidze!

Piłkarka Górnika Łęczna i reprezentacji Polski Sylwia Matysik od nowego sezonu będzie występować w Bundeslidze! Pomocniczka związała się dwuletnim kontraktem z Bayerem Leverkusen.

Żeńska drużyna „Aptekarzy” plasuje się aktualnie na dziewiątym miejscu w tabeli Frauen Bundesligi i nie jest jeszcze pewna utrzymania, lecz nad strefą spadkową ma sześć punktów przewagi.

Dzięki zakontraktowaniu Sylwii, do naszej drużyny dołączy młoda reprezentantka Polski z potencjałem na dalszy rozwój. Operuje w środku pola, jest bardzo silna, gotowa do walki i biegania, wnosi do drużyny wiele atletyczności. Cieszymy się z tej współpracy – powiedział dla oficjalnej strony Bayeru trener przedstawicielek Frauen Bundesligi, Achim Feifel.

Sylwia Matysik w tym sezonie wystąpiła we wszystkich dwunastu meczach Górnika Łęczna. W barwach mistrzyń Polski strzeliła w bieżącej kampanii trzy bramki.

Jeszcze w to nie wierzę. Transfer za granicę od zawsze był moim marzeniem, a teraz staje się faktem. Uwierzę w to chyba dopiero wtedy, kiedy się znajdę tam na miejscu i zobaczę to wszystko na własne oczy. Pojawiło się kilka propozycji, także spoza Niemiec, ale wydaje mi się, że dokonałam najlepszego wyboru z możliwych. Chciałam wyjechać właśnie do Bundesligi. Decyzja była dla mnie prosta – powiedziała z kolei 27-krotna reprezentantka Polski portalowi „Łączy nas piłka”.

https://twitter.com/bayer04frauen/status/1260188365439238146

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaI ligaNewsyNiższe ligiPolska

Leave a Reply