fbpx

Gabriela Grzywińska zostaje w Ekstralidze!

Coraz więcej polskich piłkarek przenosi się do mocnych drużyn zagranicznych. Z wyjazdem poza Polskę zdecydowała się jednak jeszcze poczekać Gabriela Grzywińska, która właśnie przedłużyła o rok swój kontrakt z Medykiem Konin.

Środkowa pomocniczka, mogąca w razie potrzeby grać także na pozycji stopera przeszła do wicemistrzyń Polski niespełna rok temu z Górnika Łęczna. W tym sezonie Ekstraligi wystąpiła w 11 meczach, strzelając jednego gola.

Grzywińska pod koniec ubiegłego roku w wywiadzie z laczynaspilka.pl powiedziała, że latem miała ofertę z Francji, jednak nie zdecydowała się na wyjazd za granicę i wybrała Medyka. Podkreśliła jednak, że w krajowej lidze osiągnęła już praktycznie wszystko i transfer do mocniejszej ligi niebawem powinien nastąpić. Przedłużenie o rok kontraktu z konińskim klubem sugeruje jednak, że 24-latka nieco odłożyła jeszcze plany o opuszczeniu Polski.

Pomocniczka Medyka jest aktualną reprezentantką Polski. W seniorskim zespole biało-czerwonych wystąpiła jak dotąd w 37 spotkaniach.

fot. Roman Ferstl/SFZ

Other Articles

EkstraligaNewsyNiemcyPolki za granicąPolskaZagranica

Leave a Reply