fbpx

Sześć piłkarek z Ekstraligi powołanych do reprezentacji Słowacji!

Jak w ostatnich latach zdążyliśmy się przyzwyczaić, na zgrupowaniach reprezentacji Słowacji regularnie melduje się kilka piłkarek grających na co dzień w Ekstralidze. Nie inaczej będzie we wrześniu, bowiem uznanie w oczach słowackiego selekcjonera zyskało aż sześć zawodniczek występujących na polskich boiskach.

Peter Kopúň na najbliższe zgrupowanie powołał dwie defensorki Czarnych Sosnowiec – Andreę Horváthovą i Patrícię Fischerovą oraz dwie przedstawicielki ROW-u Rybnik – Petrę Zdechovanovą i wypożyczoną z Czarnych Lucię Šuškovą. W 23-osobowej kadrze naszych południowych sąsiadek znalazło się także miejsce dla Patrícii Hmírovej z Górnika Łęczna oraz Klaudii Fabovej z Medyka Konin.

Dodatkowo, dwie przedstawicielki Ekstraligi znalazły się również na 12-osobowej liście rezerwowej. To bramkarka AZS UJ Kraków Denisa Mochnacká oraz atakująca Czarnych Sosnowiec Veronika Sluková.

Zgrupowanie kobiecej reprezentacji Słowacji potrwa od 16 do 22 września. W jego trakcie  podopieczne Petera Kopúňa w Senecu zmierzą się w nieoficjalnym starciu z DAC Dunajská Streda.

 

fot. futbalsfz.sk

Other Articles

AngliaNewsyZagranica
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply