Agnieszka Winczo rozpoczyna strzelanie w nowych barwach!

Nie musiała długo na swoje premierowe trafienie w nowych barwach czekać Agnieszka Winczo. Już w 2. kolejce Frauen Bundesligi reprezentantka Polski strzeliła gola dla SV Meppen w zremisowanym 2:2 starciu z Turbine Poczdam.

W meczu tym oglądaliśmy rywalizację dwóch kadrowiczek, bowiem w podstawowym składzie beniaminka wybiegła Winczo, natomiast po przeciwnej stronie od pierwszych minut oglądaliśmy Małgorzatę Mesjasz. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, natomiast strzelanie rozpoczęło się chwilę po zmianie stron.

Niespodziewanie wynik dzisiejszego pojedynku otworzyły gospodynie za sprawą trafienia Maike Berentzen. Przy golu tym asystowała Sarah Schulte, która popisała się również ostatnim podaniem niespełna dwadzieścia minut później. W 65. minucie futbolówkę w siatce umieściła Agnieszka Winczo i zanosiło się na niemałą niespodziankę. Przyjezdne zdołały jednak błyskawicznie odpowiedzieć dzięki bramce Karoline Nielsen. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do wprowadzonej z ławki Niny Ehegötz, która pokonując bramkarkę beniaminka niemieckiej ekstraklasy ustaliła wynik na 2:2.

Obie Polki rozegrały w tym meczu pełne 90 minut. Dla Meppen był to drugi remis w tym sezonie, natomiast Turbine może się pochwalić dorobkiem czterech punktów po dwóch ligowych kolejkach.