Szybka bramka i pewna wygrana Czarnych

Czarni Sosnowiec bez większych problemów pokonali Pogoń Szczecin 3:0. Strzelanie w szóstej minucie spotkania rozpoczęła Kurzawa, a kolejne bramki gospody zdobyły Jaszek i Materek

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla zawodniczek z Sosnowca, które już w szóstej minucie wyszły na prowadzenie po bramce Kurzawy, która doszła do zablokowanego uderzenia Kaletki i uderzeniem głową pokonała bramkarkę rywalek. Po stracie bramki Pogoń próbowała zaatakować rywalki lecz bez spodziewanego efektu, a wartę odnotowania było uderzenie Zdunek, które okazało się jednak niecelne. Blisko podwyższenia wyniku była Hanna Sas, która otrzymała podanie z prawej strony boiska i z dwóch metrów uderzyła obok bramki. W 38.minucie groźnie było pod bramką gospodyń gdy Olszkiewicz wbiegła z lewej strony boiska w pole karne rywalek jednak jej zagranie wzdłuż bramki zostało wybite przez zawodniczki z Sosnowca. W odpowiedzi na uderzenie z dwudziestu metrów zdecydowała się Kaletka jednak piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Natalie Radkiewicz.

Pięć minut po wznowieniu gry na uderzenie z ostrego konta zdecydowała się Zdunek jednak na posterunku była Szymańska, która wybiła przed siebie piłkę, a dobitka zawodniczki Pogoni okazała się niecelna. Cztery minuty później Kaletka zagrała do Materek, która uderzyła na bramkę jednak piłkę na rzut rożny wybiła bramkarka Szczecinianek. W 56.minucie Dżesika Jaszek wykorzystała podanie od Zofii Buszewskiej i wykorzystała błąd Radkiewicz, która nie trafiła w piłkę i głową umieściła piłkę w siatce. Zawodniczki Pogoni próbowały zaatakować jednak przyjezdne nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramką rywalek, a ich akcję kończyły się zazwyczaj przed polem karnym rywalek. W 71.minucie Kuśmierczyk uderzała na bramkę Sosnowiczanek jednak pewnie uderzenie wyłapała Szymańska. Najlepszą sytuację na bramkę kontaktową Szczecinianki miały w 81.minucie gdy niepilnowana Ratajczyk nie trafiła w piłkę będąc na piątym metrze, a piłka padła łupem Łaniewskiej która uderzyła w boczną siatkę. W kolejnej akcji ponownie na uderzenie zdecydowała się Ratajczyk i podobnie jak w poprzednich sytuacjach w bramce bez zarzutów spisała się Szymańska. Przyjezdne atakowały, a to miejscowe podwyższyły prowadzenie po przepięknym uderzeniu Materek, która nie dała szans na skuteczną interwencję Radkiewicz. Przed końcem regulaminowego czasu gry indywidualna akcją popisała się Grosicka i swoja akcję zakończyła strzałem, który wybroniła bramkarka rywalek.

[Przyznane “Gwizdki”] 3 Magdalena Syta – spotkanie sędziowane przeciętnie, częste przerywanie gry spowodowało brak płynności,