Szybkie bramki Stomilanek i wygrana z Pogonią Tczew

W spotkaniu 5. kolejki pierwszej ligi KKP Stomilanki Olsztyn przerwały passe dwóch porażek z rzędu i pokonały na własnym obiekcie Pogoń DEKPOL Tczew 4:2.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego w spotkanie weszły więc idealnie, bo już w szóstej minucie rzut karny na bramkę zamieniła Gabriela Kędzia. W trzynastej minucie wynik podwyższyła Kamila Osajkowska dla której było to debiutujące trafienie w barwach zespołu z Warmii i Mazur. Ta sama zawodniczka zaledwie pięć minut później podwyższyła prowadzenie i stało się jasne, że przyjezdnym będzie w tym spotkaniu bardzo ciężko o wywiezienie przynajmniej punktu z Olsztyna. W doliczonym czasie pierwszej połowy Paulina Zawistowska zdobyła czwartą bramkę dla Stmilanek, które na przerwę schodziły w znakomitych nastrojach.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bramki Katarzyny Nowak, która wykorzystała rzut karny po tym jak faulowana w polu karnym przez bramkarkę Olsztynianek była jedna z zawodniczek z Tczewa. Pogoń w tym spotkaniu było stać jeszcze na jedno trafienie w wykonaniu Magdaleny Sobal dla której było to już ósme trafienie w obecnym sezonie.