Wodzisławianki nie zwalniają tempa

W meczu na szczycie w pierwszoligowym starciu pomiędzy SWD Wodzisław Śląski a Polonia Środą Wielk. lepsze okazały się gospodynie, które mimo niekorzystnego wyniku po pierwszej połowie zagarnęły komplet punktów.
Jak na stracie lidera z  wiceliderem mecz we Wodzisławiu stał na wysokim poziomie. Już w 2 minucie spotkania dobrą okazję na otwarcie wyniku miały przyjezdne. Po dośrodkowaniu z rzutu Różnego Katarzyna Cieciółka główkowała obok bramki strzeżonej przez Alicję Bzowską. W odpowiedzi w 10. minucie meczu strzał Roksany Gulec pewnie broni bramkarka przyjezdnych. Zaledwie 5.minut później ponownie Katarzyna Cieciółka po dośrodkowaniu z prawej strony boiska próbowała zaskoczyć bramkarkę SWD jednak na posterunku Była Alicja Bzowska.  W 40 minucie spotkania przyjezdne objęły prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska na bramkę zamieniła Dominika Hyży.

Początek drugiej połowy to wyrównana gra obu zespołów. Najpierw przed szansą na podwyższenie wyniku były przyjezdne, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego minęła bramkę Alicji Bzowskiej.  W 55 minucie spotkania sędzia Patrycja Tuszyn w swoim notesie, zapisała żółtą kartkę, którą ukarana została Amelia Szewczyk Minutę później na strzał z dalszej odległości zdecydowała się Aneta Langosz, piłkę z problemami na rzut rożny wybiła bramkarka Polonii. W 65 minucie  gospodynie doprowadziły do remisu a piękną bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, zdobyła Katarzyna Rozmus. Pięć minut później aktywna w tym meczu Katarzyna Cieciółka była blisko zdobycia bramki jednak piłka po jej strzale trafiła w poprzeczkę.  W 80 minucie spotkania gospodynie wyszły na prowadzenie po indywidualnej akcji  bramkę zdobyła  Patrycja Sarapata. Zawodniczki Wodzisławskie SWD poszły za ciosem i po 180 sekundach podwyższyły na 3:1, a drugą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Katarzyna Rozmus. Wynik do końca nie uległ zmianie i po dobrym dla oka widowisku gospodynie pewnie pokonały lidera Polonię Środę Wielk.