Tarnovia lepsza w starciu beniaminków

W dzisiejszym meczu 4. kolejki Ekstraligi naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowały szczebel niżej. W starciu beniaminków skuteczniejsza okazała się Tarnovia Tarnów, która pokonała przed własną publicznością Rekord Bielsko-Biała 3:1.

Choć na samym początku na bramkę rywalek bardziej napierały gospodynie, to bielszczanki objęły prowadzenie już w 8. minucie. Piłkę w okolicach 25. metra dostała Klaudia Nowacka, która podjęła decyzję o uderzeniu z dystansu. Jej próba wpadła tuż przy słupku do siatki mistrzyń I ligi. Tarnovia chciała odpowiedzieć, lecz interwencje Wiktorii Berdys ograniczały się głównie do wyłapywania dośrodkowań. W 23. minucie z dystansu szczęścia próbowała Klaudia Kubaszek, jednak minimalnie chybiła. Wymarzoną okazję do wyrównania stanu gry tarnowianki miały w 32. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła strzał oddała pozyskana niedawno z AZS Uniwersytet Warszawski Katarzyna Włodarczyk. Piłka po jej nieudanej próbie minęła już bramkarkę i znalazła się niemal na linii bramkowej, lecz ostatecznie gospodyniom nie udało się jej dobić i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Znacznie lepszą skuteczność gospodynie zaprezentowały po zmianie stron. Remis mogły mieć w 58. minucie, lecz po zdobytej bramce arbiter dopatrzyła się spalonego i na tablicy wciąż utrzymywało się minimalne prowadzenie gości. Trwało ono jednak jeszcze tylko dwie minuty. Po godzinie gry Tarnovia wreszcie dopięła swego. Celnie zza pola karnego uderzyła Klaudia Kubaszek, doprowadzając do remisu. Dziesięć minut później było już 2:1. Futbolówkę na prawym skrzydle otrzymała Kornelia Dudziak, która zeszła do środka i najpierw zmyliła defensorkę gości, a następnie uderzyła lewą nogą w środek, lecz mocno pod poprzeczkę, z czym nie poradziła sobie Wiktoria Berdys. Bramkarka Rekordu skapitulowała również w 88. minucie po strzale Katarzyny Białoszewskiej, co ustaliło wynik tego pojedynku na 3:1 dla ekipy z Tarnowa, która zanotowała tym samym drugie zwycięstwo w tym sezonie.