Wejście Ewy Pajor odmieniło grę Wolfsburga, gol i asysta Polki na wagę zwycięstwa!

Długo w Bremie w pojedynku z tamtejszym Werderem męczyły się piłkarki VfL Wolfsburg. Dopiero po wejściu na boisko Ewy Pajor “Wilczyce” zdołały objąć prowadzenie, a Polka miała udział przy obu golach dla wicemistrzyń Niemiec, które wygrały 2:0.

Napastniczka reprezentacji Polski rozpoczęła starcie 2. kolejki Frauen Bundesligi na ławce rezerwowych. Poza kadrą Wolfsburga była natomiast Katarzyna Kiedrzynek, która obecnie zmaga się z kontuzją palca, o czym pisaliśmy więcej TUTAJ. W meczowej osiemnastce Werderu zabrakło natomiast Agaty Tarczyńskiej, która wciąż dochodzi do siebie po kontuzji kolana, doznanej pod koniec lutego.

Wolfsburg miał przewagę w tym spotkaniu, lecz długo nie potrafił udokumentować jej golem. Wszystko odmieniło wprowadzenie do gry Ewy Pajor, która w 69. minucie zastąpiła na boisku Rebeckę Blomqvist. “Wilczyce” upragnione prowadzenie objęły w 78. minucie. Wówczas piłkę na lewym skrzydle odzyskała Pia-Sophie Wolter, która szybko dośrodkowała w pole karne. Piłka po nieudanej próbie strzału Kathrin Hendrich trafiła w poprzeczkę i znalazła się przed Ewą Pajor. 24-latka świetnie wypatrzyła niepilnowaną Hendrich i odegrała jej futbolówkę głową, a Niemka uderzeniem z woleja otworzyła wynik meczu. Tuż przed gwizdkiem kończącym to spotkanie, zawodniczki z Bremy podjęły ryzyko i ruszyły do przodu dążąc do remisu, co bezlitośnie wykorzystały przyjezdne. Piłkę w siatce umieściła Ewa Pajor, notując tym samym trzeciego gola w tym sezonie ligowym i po chwili arbiter zakończyła ten pojedynek.