TME SMS górą w Sosnowcu

Hit kolejki nie rozczarował! Były bramki, niespodziewane zwroty akcji i emocje do samego końca. Ostatecznie trzy punkty wracają do Łodzi, a TME SMS dowiózł do końca prowadzenie 2:3.

Pierwsze minuty meczu to sporo stałych fragmentów gry z obu stron, które nie przynosiły efektu w postaci bramki. Pierwszą okazję do zdobycia bramki miały zawodniczki Czarnych, a konkretnie Zofia Buszewska, która po dograniu Martyny Wiankowskiej oddała strzał z kilku metrów. Na posterunku była w tej sytuacji jednak Oliwia Szperkowska. Odpowiedzieć po chwili mogła Dominika Kopińska, ale jej uderzenie zostało zablokowane. W 22. minucie po podaniu Nadii Krezyman w słupek uderzyła Klaudia Jedlińska. Chwilę później po strzale z rzutu wolnego Wiktorii Zieniewicz i obronie Anny Szymańskiej piłka zatrzymała się na poprzeczce. Łodzianki dopięły swego w 27. minucie, kiedy tuż przed polem karnym piłkę przyjęła Kopińska i najpierw poradziła sobie z defensorką gospodarzy, a potem umieściła piłkę obok próbującej interweniować Szymańskiej. Zespół TME SMS nie spoczął na laurach i po chwili podwyższył prowadzenie. Z prawej strony urwała się Nadia Krezyman i podała po ziemi do Anny Rędzi, a ta nie miała problemów ze zdobyciem drugiej bramki.

Na początku drugiej połowy przed kolejną szansą stanęła Rędzia, ale przegrała pojedynek z Szymańską. Sosnowiczanki próbowały zdobyć kontaktową bramkę po rzutach rożnych, ale czujna w bramce była Szperkowska. W 73. minucie Jedlińska ominęła Szymańską i umieściła piłkę w pustej bramce. Odpowiedź Czarnych była natychmiastowa, bo po przepięknym uderzeniu z dystansu gola zdobyła Lilyana Kostova. W 80. minucie było już 2:3, kiedy Agnieszka Jędrzejewicz dograła na wolne pole do Alicji Materek, która bez problemu pokonała Szperkowską. W 86. minucie trochę oddechu swojej drużynie mogła dać Dominika Gąsieniec, ale uderzenie wyłapała Szymańska.