TME UKS SMS Łódź z kompletem punktów w Gdańsku

W meczu inauguracyjnym  8 kolejki Ekstraligi na stadionie Lechii Gdańsk  zmierzyły się  drużyny AP LOTOS Gdańsk  z  TME UKS SMS Łódź. Lepiej spisała się ekipa z  Łodzi, która pewnie pokonały gospodynie 4:0.

W pierwszej minucie spotkania gospodynie po szybkim kontaktu  Kowalczyk zdołały zaskoczyły zawodniczki SMS jednak wślizgiem Konat  powstrzymała zagrożenie. Następne gra toczyła się głównie na połowie Gdańszczanek.  W 11 minucie spotkania po dośrodkowaniu  z rzutu rożnego Adrianny Achcińskiej zawodniczki z AP wybijają piłkę przed pole karne, do której dobiegła  Gabriela Grzybowska bez namysłu decyduję się na strzał z dalekiej odległości , piłka odbija się od poprzeczki w ląduje w bramce strzeżonej przez Kołacz. W Pierwszej połowie podopiecznie Marka Chojnackiego miały świetną okazję na podwyższanie wyniku po  dobrzej akcji  Pauliny Filipczak, Klaudia Jedlińska strzela obok bramki.

W 65 minucie próba wrzucenia piłki Pauliny Filipczak, została niefortunnie przerwana główką   przez obońce  Lotosu  przytomnie zachowuje się w polu karnym  Tatsiana  Markusheuskaya , która z najbliższej odległości zdobywa druga bramkę dla Łodziankę. W 74 minucie spotkania w polu karnym faulowana została Zbyrad, do jedenastki podeszła Anna Rędzia,  jednak przestrzeliła karnego. Zaledwie 8 minut później ta sama zawodniczka strzałem głową podwyższa na 0:3 dla SMS. Już w doliczonym czasie gry 90+5 w ostatnich sekundach meczu goście miały rzut wolny z lewej strony pola karnego. Dośrodkowanie Jedlińskiej trafia  do Krezyman, która strzałem z pierwszej piłki zdobywa czwartą bramkę dla SMS-u. Wicelider zasłużenie wywozi z Gdańska komplet punktów.