Towarzyska wygrana Śląska Wrocław z beniaminkiem Ekstraligi

W swoim trzecim spotkaniu towarzyskim Śląsk Wrocław pokonał beniaminka Ekstraligi, Rekord Bielsko-Biała 4:1.

Zespół z Wrocławia już po 120 sekundach mógł cieszyć się z prowadzenia po bramce Darii Nowak, a cztery minuty później wynik podwyższyła Karolina Iwaśko. Przed przerwą WKS podwyższył prowadzenie po drugiej bramce Nowak. W drugiej części spotkania beniaminek zdobył bramkę jednak swoje trzecie trafienie w 77. minucie zanotowała Daria Nowak, która ustaliła wynik spotkania.

Dla Wrocławianek było to trzecie zwycięstwo spotkaniu kontrolnym po wcześniejszych zwycięstwach nad Sportisem Bydgoszcz (7:1) oraz Ostrovią Ostrów Wielkopolski (3:1).

Dla Bielszczanek było to drugie spotkanie towarzyskie (zwycięstwo 4:1 z Respektem Myślenice).

Śląsk Wrocław – Rekord Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
Nowak 2′, 37′, 77′, Iwaśko 6′ – Czyż 60′

Śląsk: Sowalska (61′ Rychlicka) – Krzyżanowska (61′ Warzycha), Dudziak, Korda, Żurek (46′ Turowska), Furmaniak (46′ Sieradzka), Kulig, Marcelina Buś (46′ Krysman), Iwaśko (61′ Matuszewska), Nowak (46′ Czudecka), Kiszkis (76′ Nowak).

Rekord: Ciupa – Śmietana, Rżany, Tracz, Pietrzyk, Nowak, Kłębek, Nowacka, Chóras, Adamek, Czyż oraz Berdys, Polnik, Galus, Palichleb, Szafran, Wieczorek