Transfer Matysik to dopiero początek? Kolejna piłkarka Górnika z zagraniczną ofertą!

Oficjalnie od wczoraj wiemy już, że w przyszłym sezonie w barwach Górnika Łęczna nie będzie występować Sylwia Matysik. Reprezentantka Polski na zasadzie wolnego transferu latem przeniesie się do Bayeru Leverkusen i nie jest to jedyna piłkarka mistrzyń Polski, która może opuścić w najbliższym czasie zespół Piotra Mazurkiewicza.

Jak udało nam się ustalić, ofertę gry we Francji otrzymała inna kadrowiczka, reprezentująca obecnie barwy klubu z Lubelszczyzny – Dominika Grabowska. 21-latka, podobnie jak Matysik, w Ekstralidze osiągnęła już praktycznie wszystko. Z Górnikiem Łęczna wywalczyła dwa mistrzostwa Polski oraz jeden krajowy puchar. Barwy tego zespołu reprezentuje już trzeci sezon. Na poziomie Ekstraligi występuje już natomiast od sześciu lat – wcześniej grała w koszulce AZS Wrocław.

– Ja bardzo chciałabym wyjechać za granicę, ale wychodzę z założenia, że każdy jest inny, ma w sobie inne uczucia, emocje. Jestem bardzo rodzinną osobą i nie będę ukrywać, że to jest ta bariera, którą najtrudniej mi przeskoczyć. Mam swoje marzenia, chcę spróbować i myślę, że czas najwyższy będzie podjąć wyzwanie. Nie wiem, czy to nastąpi w tym roku, czy w następnym i nie zamierzam nikomu nic obiecywać. Dla mnie najważniejsze jest zdrowie. Jeśli będę je miała, myślę, że jeszcze wiele uda mi się osiągnąć – mówiła Dominika Grabowska na początku marca w rozmowie z portalem „Łączy nas piłka”.

W tym sezonie najmłodsza debiutantka w historii reprezentacji Polski wystąpiła w 11 meczach Ekstraligi. Strzeliła trzy bramki. Należy także wspomnieć, że gdyby Grabowska odłożyła jednak jeszcze o rok swoje plany dotyczące wyjazdu za granicę, nie musi oznaczać to braku osłabień Górnika w najbliższym okienku. Od dłuższego czasu wyjazd do lepszej ligi rozważa bowiem także Ewelina Kamczyk – królowa strzelczyń Ekstraligi z trzech ostatnich sezonów i najskuteczniejsza zawodniczka bieżących rozgrywek.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Inne wiadomości

EkstraligaI ligaNewsyNiższe ligiPolska

Dodaj komenntarz