fbpx

Transferowe hity I ligi! Rolnik wzmacnia się na nowy sezon

Rolnik Biedrzychowice Głogówek mimo spadku z Ekstraligi zapowiada, że latem w drużynie nie dojdzie do rozstań, a znaczące wzmocnienia. Dwa z nich zostały już oficjalnie ogłoszone. Spadkowicza z piłkarskiej elity wzmocniły Agata Sobkowicz i Magdalena Wojcik.

Obie te piłkarki grały ostatnio w GKS-ie Katowice i są wychowankami Rolnika. Obie również w ekipie ze Śląska spędziły dwa sezony, przeszły tam z ROW-u Rybnik. 24-letnia Sobkowicz w tym sezonie rozegrała ogółem 8 spotkań, w których strzeliła 5 goli. 36-letnia Wojcik natomiast ma w swoim dorobku 7 spotkań w obecnej kampanii.

Zespół z Opolszczyzny decyzją PZPN-u w przyszłym sezonie grać będzie w I lidze. Beniaminek Ekstraligi w zakończonym już sezonie nie zdobył żadnego punktu, a w związku z opublikowanym przed kilkoma dniami komunikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, nie będzie miał już szans odrobić sześciopunktowej straty do bezpiecznego miejsca. Rolnik zapowiada jednak, że mimo spadku, w zespole nie dojdzie do kadrowej rewolucji – Wszystko wskazuje na to, że nie odejdzie od nas żadna zawodniczka, co już jest sporym sukcesem. Budujemy silny skład, który realnie pozwoli nam myśleć o szybkim powrocie do elity – powiedział Krzysztof Pałka, wiceprezes spadkowicza z Ekstraligi cytowany przez klubowy fanpage na Facebooku.

 

fot. czarnisosnowiec

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply