Trójka Staszkówka-Jelna na szóstkę w Rybniku

Istny popis strzelecki podczas zaległego spotkania 9. kolejki I ligi urządził sobie zespół UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, który wynikiem 6:2 pokonał w Rybniku miejscowy TS ROW.

Podopieczne trenera Wojciecha Mroza pierwszy do siatki rywalek trafiły już w 11. minucie spotkania. Dobrze z piłką zabrała się Paulina Tomasiak, która wyszła sam na sam przeciwko bramkarce ROW-u. Kapitan drużyny z małopolski umiejętnie ominęła Beatę Rydlewską, po czym umieściła futbolówkę między słupkami. Kibice na kolejnego gola czekali przez następne czternaście minut. Piłkę od obrończyni przejęła Livia Potengova, która po zabraniu futbolówki stanęła sama na przeciw golkiper ROW-u. Potengova świetnie uderzyła obok prawego słupka, wyprowadzając swoją drużynę na dwubramkową przewagę. Za to po zaledwie czterech minutach Tomasiak zaliczyła swoje drugie trafienie w meczu. Do wielkiego nieporozumienia doszło w obronie rybnickiej drużyny z czego skorzystała 19-letnia zawodniczka, która posłała piłkę z około 30 metra w sam raz do pustej bramki. Po raz czwarty między słupki gospodyń trafiła ponownie Potengova. Słowacka piłkarka po rzucie rożnym skierowała piłkę do siatki i po ponad pół godzinie gry przyjezdne zdobyły czterobramkową przewagę. Strzelanie w pierwszej połowie zakończyła Gniadek po upłynięciu kolejnych trzech minut. Tym razem napastniczka drużyny z Jelnej po podaniu od swojej klubowej koleżanki dopełniła formalności strzelając po ziemi z około 5. metrów, nie dając przy tym szans bramkarce drużyny z Rybnika.

Po kwadransie od rozpoczęcia drugiej połowy po raz pierwszy trafienie w meczu zaliczyła drużyna gospodyń. Dobre uderzenie z ostrego kąta zaliczyła Patrycja Matla. Kapitan zespołu z Rybnika umieściła piłkę obok prawego słupka, nie pozostawiając golkiper rywali szans na skuteczną obronę. Na tego gola w minucie siedemdziesiątej piątej odpowiedziała Potengova, notując przy tym hat-tricka w meczu. Piłkarka z województwa małopolskiego uderzyła zza pola karnego, umieszczając piłkę przy lewym słupku bramki Rydlewskiej. Rybniczanki odpowiedziały po zaledwie kolejnej minucie. Pewnie “jedenastkę” wykorzystała Marta Predecka. Piłkarka gospodyń ze stoickim spokojem wykorzystała rzut karny, myląc w tej sytuacji bramkarkę gości. Więcej goli w meczu już nie zobaczyliśmy i to UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna wywiozła z Rybnika komplet punktów.