Trzy punkty dla Radomia

Zespół Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom nie zawiódł swoich kibiców i w pierwszym spotkaniu tego sezonu rozegranym przed własną publicznością zgarnął komplet punktów wygrywając z Ząbkovią Ząbki 2:0.

Gospodynie po 10 minutach gry objęły prowadzenie po trafieniu Pauliny Oleksiak, która celnym strzałem z dystansu umieściła piłkę w bramce rywalek. Podopieczne Wojciecha Pawłowskiego miały mnóstwo sytuacji na podwyższenie prowadzenia, ale nie potrafiły ich uskutecznić. W drugiej połowie zawodniczki z Radomia dwukrotnie trafiły w obramowanie bramki. Dzięki dobrej formie Moniki Walaszek, która broniła bramki Ząbkovi wynik 1:0 długo utrzymywał się na tablicy. Niemoc w ofensywie gospodyń zdołała dopiero przełamać Maryna Pohribniak, która wykorzystała szansę po otrzymaniu prostopadłego podania i ustaliła wynik na 2:0.

Po dwóch kolejkach Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom znajduje się w czołówce tabeli z 4 punktami, choć należy mieć na uwadze, że rywalki z Wodzisławia Śląskiego do dej pory nie rozegrały jeszcze żadnego spotkania i jako jedyny zespół w lidze mają wciąż szansę na komplet punktów z dwóch pierwszych spotkań.