Trzy punkty jadą do Wodzisławia Śląskiego

Wzmocniony zawodniczkami z kadry pierwszego zespołu UKS SMS II nie zdołał zatrzymać SWD Wodzisław Śląski. Ekipa Marcina Ćwiklińskiego przez praktycznie całe spotkanie goniła wynik lub remisowała, ale ostatecznie dopięła swego i wygrała w Łodzi 1:2.

Już w pierwszej minucie meczu padła bramka dla drużyny z Łodzi, kiedy piłkę Wiktorii Błatoń odebrała Natalia Rohn i niezwłocznie podała do Magdaleny Dąbrowskiej, która pewnym strzałem pokonała Beatę Rydlewską. Później próżno było szukać sytuacji podbramkowych z obu stron. Tak naprawdę godne odnotowania były próby z dystansu Magdaleny Dragunowicz i Nicole Jendrzejczyk. Przy obu strzałach nie musiała jednak interweniować Natalia Skiba. W tej połowie obejrzeliśmy jednak jeszcze jedną bramkę. W ostatniej akcji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola głową zdobyła Błatoń.

Początek drugiej połowy to zagrożenie dla bramki UKS SMS II ze strony Roksan. Najpierw strzał Gulec wyłapała Patrycja Banach, a później piłka po strzale Kozłowskiej zatrzymała się na poprzeczce. W 67. minucie okazję miała Paulina Filipczak, ale jej strzał wyblokowała Błatoń i piłkę bez problemu przejęła Rydlewska. Wodzisławianki szukały jeszcze szczęścia z rzutów wolnych podyktowanych po faulach Karoliny Czołnowskiej, ale nie przyniosło to efektu. W 84. minucie po stracie Urszuli Onoszko przyjezdne dopięły swego. Piłkę przejęła Natalia Kawulka, która prostopadłym podaniem obsłużyła Gulec. Zawodniczka gości oddała strzał przy krótkim słupku, gdzie stała Banach. Bramkarka łódzkich rezerw próbowała interweniować nogą, ale piłka zaledwie odbiła się od niej i wpadła do siatki. UKS SMS II nie miał już w końcówce zbyt wielu argumentów w ofensywie i nie zdołał poważnie zagrozić bramce Rydlewskiej. Więcej bramek już nie padło i SWD odniosło cenną wygraną wyjazdową.